آماده باش نیروهای خدمات شهری در نقاط حساس شمال تهران با بارش باران

نیروهای خدمات شهری شهرداری منطقه یک با اعلام وضعیت بارشی سازمان هواشناسی، به صورت آماده باش در نقاط حساس و آبگیر شمال تهران مستقر شده اند.

به گزارش پایگاه خبری شمیرانات خبر، حمید مهری سرپرست معاونت خدمات شهری و محیط زیست این منطقه پنجشنبه شب در خصوص آخرین اقدامات و تمهیدات برای بارش باران در این منطقه اظهار کرد: نیروهای خدمات شهری در نواحی دهگانه منطقه از چهارشنبه شب با استقرار در نقاط آبگیر اقدام به پایش انهار و شبکه های زبالگیر کردند و همچنین ماشین آلات مورد نیاز مانند بابکت ها، پمپ های آب و… در سطح نواحی از نظر مکانیکی مورد بررسی و در صورت لزوم رفع نقص شدند.

وی افزود: با انجام مستمر لایروبی و پاکسازی انهار، با بارش این نعمت الهی وضعیت معابر مناسب و آبگرفتگی که موجب ایجاد مشکل در تردد وسایل نقلیه و معابر بزرگراهی شود به وجود نیامد و حرکت در جریان بود.

مهری از رانندگان خواست در زمان بارش ها سرعت مجاز و احتیاط لازم را داشته باشند و متوجه عبور عابران پیاده نیز باشند و شهروندان نیز با مشاهده آبگرفتگی با شماره ۱۳۷ تماس حاصل کنند تا نیروهای مستقر سریع در محل حاضر و اقدام به رفع مشکل کنند.

سرپرست این معاونت در خصوص آخرین وضعیت کوهستان های این منطقه نیز گفت: از ساعت ۱۲ ظهر پنجشنبه گشت های منطقه تذکرات لازم را به واحدهای تجاری و رستوران ها دادند و یک سری از این واحدها نسبت به جمع آوری اقدام کردند و واحدهایی که از جمع آوری استنکاف کردند نیز با کمک پلیس کوهستان اقدام به جمع آوری کردند.

وی گفت: در کنار این اقدامات بنرها و پیامک هشدار دهنده نیز برای ساکنین حومه رودخانه و نقاطی که خطر وقوع سیل در آن وجود دارد ارسال شده و برای این افراد پیش از این یک بانک اطلاعاتی ایجاد شده است.

منطقه یک شهرداری تهران در منتهی‌الیه شمال شرقی این شهر واقع شده‌ است و شمالی‌ترین منطقه شهر تهران به حساب می‌آید.

این منطقه از شمال (شمیران) به رشته‌ کوه البرز، از غرب به منطقه اوین، از جنوب به بزرگراه شهید چمران و بزرگراه مدرس و بزرگراه شهید صدر و از شرق به لواسانات محدود می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا