انطباق عملکرد دولت با انتظارات رهبر انقلاب سنجش می‌شود

امام جمعه رودبارقصران تاکید کرد: یکی از مهم‌ترین شاخص‌های سنجش عملکرد دولت‌ها میزان انطباق آن با انتظارات و مطالبات رهبر انقلاب اسلامی است.

به گزارش پایگاه خبری شمیرانات خبر به نقل از روابط عمومی ستاد برگزاری نماز جمعه رودبارقصران، حجت الاسلام والمسلمین سید مجتبی حسنی در خطبه‌های این هفته نماز عبادی سیاسی جمعه رودبارقصران ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام رجایی و باهنر‌، و هفته دولت با اشاره به مطالبات رهبری حکیم انقلاب اظهار داشت: ضرورت تکیه‌ بر ارزش‌های اساسی انقلاب مثل مردمی بودن و دوری از تجملات و فساد و رانت، خلوص نیت و تلاش مجاهدانه، برنامه داشتن، و مقابله با جنگ روانی دشمن با کار تبلیغاتی و تمهیدات رسانه‌ای از جمله مطالبات مقام معظم رهبری از دولت است.
وی افزود: رهبر معظم انقلاب در بخش دیگری از بیاناتشان با تأکید بر اهتمام دولت بر حل بعضی از مسائل فوری نظیر کرونا و مشکلات اقتصاد، چند اولویت مهم را برای دولت سیزده تعیین نمودند: بازسازی انقلابی، عدالت‌ورزی، فسادستیزی، احیای اعتماد و امید مردم، مسئله فرهنگ و رسانه، و سیاست خارجی که مسئولان بایستی به این مهم توجه داشته باشند.
خطیب جمعه رودبارقصران گفت: ارزیابی‌ها نشان می‌دهد دولت آقای رئیسی در بسیاری از این انتظارات دارای رویکردها و عملکردهای مثبتی بوده و در برخی دیگر با نقطه مطلوب فاصله دارد.
حجت الاسلام حسنی در بخش دیگری از خطبه‌های امروز ابراز داشت: آمریکا حدود هشت روز است با تعلل و وقت‌کشی از پاسخ دادن به ایران طفره رفته است. برخی تحلیل‌ها این است که آمریکا با وقت‌کشی می‌خواهد ایران را دچار سختی و فرسایش کند و با فضاسازی داخلی توسط مرعوبان و دلدادگان غرب، نظام اسلامی را به کوتاه‌آمدن در برابر زیاده‌خواهی‌های استکبار وادار کند. اما حقیقت این است که وقت‌کشی آمریکا نشانه استیصال او در مواجهه با قدرت و منطق ایران است.
وی خاطرنشان کرد: رئیس جمهور بارها و اخیراً در اجلاس روز جهانی مسجد گفتند: هرگز از منافع و مصالح ملت ایران کوتاه نخواهد آمد. ایران انقلابی راه شکوفایی اقتصادش را در تکیه برظرفیت‌های داخلی و خنثی‌سازی تحریم یافته است. این اروپا است که باید فکری برای ماه‌های سخت زندگی شهروندانش پیدا کند.
امام جمعه رودبارقصران بیان داشت: یکی از مهمترین حربه های دشمن دشمن عملیات های روانی و رسانه‌ای است. رسانه علاوه بر اینکه فکرها را تسخیر می‌کند، در ضمیر القاء می‌کند “به چه چیزی فکر بکنیم”
وی ادامه داد: دشمنان ما با برنامه و از طریق بوق‌های رسانه‌ای چهار محور را برجسته‌سازی کرده‌اند؛ (زن؛ شادی؛ سگ؛ اطلاعات فضای مجازی) کلیدواژه‌هایی مثل حجاب اجباری و موضوعاتی چون: اجرا یا لغو کنسرت و ورزشگاه رفتن زنان و…، علاوه بر فضا سازی و جنگ روانی، اتحاد و همبستگی اجتماعی را هدف قرار می‌دهد و جامعه را بلحاظ شناختی دچار اختلال و تردید می‌کند.
امام جمعه رودبارقصران اظهار داشت: دشمن به بهانه زن، تولید دوقطبی کرده، فرهنگ دینی را مسموم می‌کند و حیازدایی می‌نماید. طرح مساله شادی و سگ‌گردانی، سبک زندگی را هدف قرار می‌دهد. ولی مردم و جوانان ایران نشان داده‌اند متدین ترین مردم روزگار هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا