بارش برف در شمیران به ۲۰ سانتی متر رسید

سرپرست معاونت امور شهری و محیط زیست شهرداری منطقه یک تهران با بیان اینکه بارش برف در ارتفاعات به ۲۰ سانتی متر می رسد، گفت: ۱۱ سایت برف روبی اصلی و ۳ سایت فرعی در معابر شمال تهران در حال فعالیت است.

به گزارش پایگاه خبری شمیرانات خبر، حمید مهری روز دوشنبه ضمن اعلام آمادگی کامل برای عملیات برفروبی افزود: بارش برف در ارتفاعات منطقه یک ۱۵ تا ۲۰ سانتی متر گزارش شده است و کلیه نواحی ۱۰ گانه با اعلام وضعیت جوی در مدت ۴۸ ساعت است که آماده باش هستند و عملیات برف روبی در همه معابر اصلی و فرعی در حال انجام است و مشکلی در تردد نیست.

وی ادامه داد: در برخی نقاط از منطقه که بارش به صورت باران بوده نیز با توجه به لایروبی انهار هیچ نقطه آبگرفتگی اعلام نشده ولی با توجه به ریزش برگ های پاییزی، کنترل و پاکسازی انهار به صورت مستمر در حال انجام است.

مهری تصریح کرد: توزیع و جانمایی بیش از ۳۷۰ مخزن و نیز انباشت و دپوی بیش از ۶۰ هزار کیسه شن مخصوص در داخل مخازن در معابر و گذرگاه های اصلی و فرعی از اقدامات اجرایی است که قبل از بارش برف انجام شده بود.

این مقام شهری از شهروندان درخواست کرد: به هنگام شرایط نامساعد جوی از تردد غیر ضروری در معابر به خصوص نواحی شمالی خودداری و مدیریت شهری را در برف روبی سطوح مقابل محل سکونت خود و تکانیدن پوشش برف روی درختان همراهی کنند.

وی خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت مشاهده افراد کارتن خواب و بی خانمان در سطح منطقه باسامانه ۱۳۷ تماس بگیرند و اطلاعات مکانی فرد مورد نظر را اعلام کنند تا نسبت به اعزام گشت های اورژانس خدمات اجتماعی و اسکان آنها در مدد سرا ها اقدام شود.

همچنین شهردار ناحیه ۱۰ منطقه یک تهران هم در این باره گفت: با توجه به ادامه بارش ها در سطح ناحیه تمامی عوامل و مدیران شهری ناحیه بصورت جهادی، با آغاز بارش از شب گذشته با انجام تمهیدات لازم اقدام به انجام عملیات برف روبی در ارتفاعات شهرک شهید محلاتی، سوهانک، قائم (عج)، لاله با استفاده از ماشین آلات برف روبی و پخش شن و نمک مخصوص جهت باز نمودن مسیرهای اصلی کردند.

منطقه ۱ شهرداری تهران در منتهی‌الیه شمال شرقی این شهر واقع شده‌است و شمالی‌ترین منطقه شهر تهران به حساب می‌آید.

این منطقه از شمال به رشته‌کوه البرز، از غرب به منطقه اوین، از جنوب به بزرگراه شهید چمران و بزرگراه مدرس و بزرگراه شهید صدر و از شرق به لواسانات محدود می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا