با تعهد و درک درست از وظایف خود زمینه را برای تحقق تمدن نوین اسلامی فراهم سازیم

مجتبی ذاکریان، فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش شمیرانات تاکید کرد: بایستی در جایگاهی که قرار گرفته و مسئولیتی که بر عهده داریم با درک دقیق شرایط کنونی و عقبه این نهضت که محصول تلاش انبیاء و ائمه معصوم است، و افق و چشم‌اندازی که تحقق تمدن نوین اسلامی‌ست، با تعهد، درک درست از وظایف و پایبندی به ماموریت‌های کاری خود بتوانیم در این مقطع زمانی حرکت نهضت وظایف خود را به درستی انجام داده و برای حاکم شدن انسان کامل و مدیریت و راهبری بشر توسط حضرت بقیة الله الاعظم (عج) مقدمه‌سازی کنیم.

به گزارش پایگاه خبری شمیرانات خبر به نقل از روابط عمومی فرمانداری شمیرانات، مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران نیز روز سه‌شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره خیر ارجمند مرحوم ابوالقاسم پرداختی، بیان داشت: دشمن در کنار تمام هجمه‌ها، تحریم‌‌ را سخت‌تر و تنگنای اقتصادی را تشدید کرد، اما چشم طمع او به دور کردن مردم از نظام بود؛ کم کردن و از بین بردن سرمایه اجتماعی این نظام به عنوان دستور کار در برنامه‌های دشمن قرار دارد و در این میان رسانه، عمله‌های داخی دشمنان و تحریم در همین راستا کار می‌کنند.
علیرضا ‌کریمیان خطاب به اعضای شورا تاکید کرد: وظیفه ما تقویت و ارتقای سرمایه اجتماعی نظام است؛ چراکه ما در حوزه آموزش و پرورش بیشترین فصل مشترک حاکمیت و جامعه را داریم و خانواده‌ها به واسطه دانش آموزان یا معلمان با ما مرتبط هستند و به این سبب که با بدنه جاممعه در ارتباط هستیم، می‌توانیم نقش موثری در ایجاد سرمایه اجتماعی داشته باشیم.
وی تاکید کرد: مردم‌داری وظیفه ماست؛ ما باید کنار مردم، با مردم و برای مردم باشیم. شاید فردی مراجعه کند و خواسته‌ای غیرقانونی داشته باشد، قرار نیست هر مطالبه‌ای را پذیرا باشید اما می‌توانید با روی خوش تبیین و اقناع کرده و سپس پاسخ منفی دهید.
وی ادامه داد: پس از مردم‌داری، خدمت بی‌منت است؛ این مهم باید تبدیل به فرهنگ سازمانی در آموزش و رورش شود. مدیران، معلمان و پرسنل بایستی خدمت بی‌منت را در راستای رضایت مردم سرلوحه کار قرار دهند.
مدیرکل آموزش و پرورش تهران خاطرنشان کرد: نظم و قانون‌مداری مولفه دیگری است که اگر در چارچوب آن رفتار کنیم، فسادستیزی هم به همراه خواهد داشت و تبعیض هم از بین می‌رود؛ زمانی که تبعیض که نابودکننده سرمایه اجتماعی است حذف شود، مردم اعتماد می‌کنند، امیدوار می‌شوند و همراه شما می‌شوند.
امام جمعه لواسانات نیز اظهار داشت: سرمایه حقیقی نظام مقدس جمهوری اسلامی مردم است و آن‌چه دشمنان را در برابر ما وادار به تسلیم کرده و از هجمه و تجاوز دور می‌کند، سرمایه مردمی ماست که ملت ما در برابر بیگانگان دست روی دست نمی‌گذارند و می‌ایستند.
حجت الاسلام والمسلمین علی‌اکبر ایمانی افزود: تقویت سرمایه اجتماعی بایستی در دولت سیزدهم که دولتی مردمی است، شعارهای انقلاب را فریاد می‌زند، نیروهای جوان و جهادی در صحنه دارد، و هیچ‌یک از کارگزاران آن از بی‌اختیاری حرف نمی‌زند، محقق شود، وگرنه در بسترهای دیگر بعید است صورت بگیرد.
وی همچنین تاکید کرد: ما برای گام برداشتن در مسیر انقلاب اسلامی، جامعه‌سازی و تمدن اسلامی راهی جز تقویت مدارس، استحکام نظام خانواده، پویایی مساجد و ارتباط این سه با یکدیگر نداریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا