بستر رودخانه دربند پاکسازی شد

شمیرانات – ایرنا – بستر رودخانه دربند در منطقه شمیرانات با هدف جلوگیری از خطرات ناشی از سیل و حوادث احتمالی با حضور نیروهای عملیاتی شهرداری منطقه یک تهران از تخت‌های فلزی و سایر منصوبات پاکسازی شد.

به گزارش پایگاه خبری شمیرانات خبر به نقل از ایرنا، سیدمهدی صباغ شهردار منطقه یک شهرداری تهران/شمیرانات اعلام کرد: دربند یکی از مسیرهای مهم گردشگری در شمال تهران است که شهروندان بسیاری برای گذران اوقات فراغت به این محله مراجعه می کنند و حفظ ایمنی آنها از موارد مورد اهمیت است.

وی ادامه داد: برخی صاحبان رستوران ها برای جذب بیشتر مشتری اقدام به نصب تخت در مسیر رودخانه و ایجاد خطر برای شهروندان کرده بودند که با اجرای طرح ضربتی، نیروهای عملیاتی خدمات شهری، یگان حفاظت، پلیس کوهستان، سامانه ۱۳۷، نیروهای حریم بان، شهربان و معبربان این منطقه با حضور در این رستوران ها اقدام به جمع آوری منصوبات و آزادسازی حریم رودخانه کردند.

صباغ خاطرنشان کرد: جمع‌آوری و آزادسازی مسیر رودخانه ضمن صیانت از کیفیت آب های سطحی موجب جلوگیری از وقوع حوادث مالی و جانی می شود که با اجرای این طرح تخت های مستقر در رود دره دربند و پلکان های دسترسی به آنها که توسط رستوران داران تعبیه شده بود، جمع آوری و به انبار مربوطه منتقل شد.

دربند یکی از محله‌های تهران از دهکده‌های قدیمی شمیران در شمال باغ سعدآباد است و این منطقه‌ که به‌عنوان یکی از جاهای دیدنی تهران شناخته می‌شود، بین گردشگران و اهالی تهران حسابی معروف است و اغلب به‌عنوان اولین گزینه برای تفریح و گردش توریست‌های خارجی و داخلی پیشنهاد می‌شود.

منطقه ۱ شهرداری تهران در منتهی‌الیه شمال شرقی این شهر واقع شده‌ است و شمالی‌ترین منطقه شهر تهران به حساب می‌آید.

این منطقه از شمال به رشته‌کوه البرز، از غرب به منطقه اوین، از جنوب به بزرگراه شهید چمران و بزرگراه مدرس و بزرگراه شهید صدر و از شرق به لواسانات محدود می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا