تخریب دومین ساخت و ساز غیرمجاز در آبک شمیرانات؛ باندبازی متخلفان

دومین ساخت و سازغیرمجاز در محله آبک شمیرانات با همکاری دادستانی، پلیس و شهرداری ناحیه سه منطقه یک تهران طی چهار ماه گذشته تخریب شد.

به گزارش پایگاه خبری شمیرانات خبر به نقل از ایرنا، بهمن ابره دری شهردار ناحیه سه منطقه یک شهرداری تهران روز شنبه گفت: ۲۴۲ رای کمیسیون ماده ۱۰۰ در سطح محله آبک داریم که با حکم دادستان ناحیه یک شمیرانات و سرکلانتری یکم پایتخت در حال رسیدگی و تخریب این تخلفات ساختمانی هستیم.

وی ادامه داد: تمرکز ما بر روی ساخت و سازهای غیرمجاز کلان و البته پرخطر است از این رو امروز با حضور عوامل ذی صلاح چهار طبقه اضافه بنایی که روی سه طبقه قبلی ساختمانی در محله آبک ساخته شده بود، تخریب شد.

به گفته این مسئول، این ساخت و ساز غیرمجاز به صورت مخفیانه و بدون حضور مهندس ناظر و عوامل آتش نشانی انجام شده بود اما متخلفان این حوزه بدانند که تخریب این قبیل ساخت و سازها ی غیرمجاز با قدرت و به صورت ماهانه و مستمر ادامه خواهد داشت.

ابره دری خاطرنشان کرد: برخی متخلفان به صورت باندی عمل کرده و یک ساختمان را دست می گیرند و ساخت و سازغیرمجاز بعضا تا هشت طبقه انجام می دهند؛ در صورتی که اجازه ساخت چهار طبقه دارند.

وی افزود: نکته اینجاست که در طرح تفصیلی جدید تراکم بیشتری هم به سازنده ها داده می شود اما متاسفانه این متخلفان بر روی سازه قدیم اقدام به ساخت می کنند که بسیار پرخطر است.

این مسئول شهری با بیان اینکه برخی از متخلفان در بازرسی های شهرداری سنگ اندازی و بعضا به نیروهای ما هم حمله می کنند، گفت: با این حال با قدرت و به کمک دادستانی و پلیس اجازه ساخت و ساز غیرمجاز و پشت بام فروشی نمی دهیم.

ابره دری در خصوص ساز و کار انجام این تخلف هم اظهار داشت: این افراد که تعداد مشخصی هم هستند خیلی وقت ها به نام بازسازی خانه شروع به ساخت و ساز غیرمجاز و اضافه طبقه می کنند که این تخلف از قدیم بوده اما در دوره کنونی مدیریت شهری با این تخلفات به صورت جدی برخورد می کنیم.

در این ارتباط هم سید مهدی صباغ شهردار منطقه یک تهران چندی پیش گفته بود که در هشت ماه گذشته با همکاری ویژه دادستانی و نیروی انتظامی در گلابدره که ساخت و ساز غیرمجاز و افزایش طبقه در آن مسبوق به سابقه بوده، اجازه ندادیم طبقه ای ساخته شود و حتی در مورد هر مالکی که در ساختمانش طبقه ای به صورت غیرمجاز اضافه کند همان اقدامی را انجام می دهیم که عضو کمیسیون شهرسازی شورا عنوان کردند؛ یعنی با حکم قضایی ورود و از ابتدای کار از ساخت و ساز جلوگیری می کنیم.

منطقه یک شهرداری تهران در منتهی‌الیه شمال شرقی این شهر واقع شده‌ است و شمالی‌ترین منطقه شهر تهران به حساب می‌آید.

این منطقه از شمال (شمیران) به رشته‌ کوه البرز، از غرب به منطقه اوین، از جنوب به بزرگراه شهید چمران و بزرگراه مدرس و بزرگراه شهید صدر و از شرق به لواسانات محدود می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا