تراکم ۲۴۰ تا ۳۰۰ درصدی برای بافت فرسوده شمیرانات در نظر گرفته شده است

شهردار منطقه یک تهران/ شمیرانات/ از رونق ساخت و ساز در بافت فرسوده شمال پایتخت خبر داد و گفت که تراکم ۲۴۰ تا ۳۰۰ درصدی برای این بافت در نظر گرفته می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری شمیرانات خبر، سید مهدی صباغ در این باره افزود: محله‌های سیمین قلعه، چیذر و شهرک شهید محلاتی با ارایه طرح موضعی و تصویب کمیسیون ماده ۵ شهرداری تهران با تراکم ۲۴۰ تا ۳۰۰ درصدی نوسازی می‌شود.

وی ادامه داد: برخی از محلات شمال تهران به علت بافت قدیمی و کمبود سرانه‌های خدماتی، مشکلاتی را برای ساکنان ایجاد کرده بود که با پیگیری و تلاش‌های معاونت شهرسازی و معماری منطقه، طرح موضعی سیمین قلعه، چیذر، شهرک شهید محلاتی به تصویب کمیسیون ماده ۵ رسید و نوسازی در این بافت‌ها افزایش می‌یابد.

صباغ این را هم گفت: طرح محله‌های اوین، درکه، کوهسار، محدوده‌هایی از دارآباد، بازار تجریش، امامزاده قاسم(ع) و گلابدره نیز با کمک مشاور تهیه شده و فرایند آن در حال طی شدن مراحل تصویب کمیسیون است.

شهردار منطقه یک خاطرنشان کرد: طرح موضعی محدوده‌های جماران، سعدآباد و باغ شاطر نیز در فرایند تهیه طرح قرار دارد و برای طرح TOD(شهر انسان‌محور) مربوط به ایستگاه اقدسیه هم در حال عقد قرار داد با مشاور هستیم که طرح تهیه و تصویب خواهد شد.

منطقه یک شهرداری تهران در منتهی‌الیه شمال شرقی این شهر واقع شده‌ است و شمالی‌ترین منطقه شهر تهران به حساب می‌آید.

این منطقه از شمال (شمیران) به رشته‌ کوه البرز، از غرب به منطقه اوین، از جنوب به بزرگراه شهید چمران و بزرگراه مدرس و بزرگراه شهید صدر و از شرق به لواسانات محدود می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا