تلاش برای حفظ بوستان محلی اسدآباد زعفرانیه

شمیرانات – ایرنا – بوستان کوهپایه به مساحت ۷۷۰ مترمربع یکی از بوستان های محلی در اسدآباد زعفرانیه است که ۲۲ اسفند پارسال شخصی با در اختیار داشتن رای قضایی و حکم قلع درخواست ساخت و ساز در این بوستان کرده‌است.

به گزارش پایگاه خبری شمیرانات خبر، احسان صفایی سرپرست معاونت خدمات شهری و محیط زیست این منطقه گفت: شهرداری منطقه یک با توجه به درخواست های شهروندان این محله برای حفظ بوستان اسدآباد، مذاکره با مالک و پیشنهاد خرید زمین را داده است اما وی با درخواست ۲۰۰ میلیارد تومانی خسارت از شهرداری حاضر به واگذاری زمین نیست.

وی ادامه داد: این شخص همچنین اقدام به جمع آوری المان های بوستان از جمله وسایل ورزشی، نیمکت و سطل های زباله و از سوی دیگر تخریب بیش از ۷۰ متر مربع از معبر کرده و در صدد جابجایی درختان است.

صفایی اظهار داشت: در بازدیدی که امروز چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه با حضور مدیران ارشد شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر تهران به اتفاق شهردار منطقه یک و معاونان از این بوستان انجام شد بحث تملک آن مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

گفتنی است این بوستان دارای بیش از ۵۰ اصله از انواع درختان است و در محله اسدآباد یکی از محلات قدیمی شمال تهران قرار دارد که که در سال ۱۳۸۹ آماده سازی و در اختیار شهروندان قرار گرفته است و می تواند نقش مهمی در توسعه سرانه های فضای سبز محلی داشته باشد.

منطقه یک شهرداری تهران در منتهی‌الیه شمال شرقی این شهر واقع شده‌ است و شمالی‌ترین منطقه شهر تهران به حساب می‌آید.

این منطقه از شمال (شمیران) به رشته‌ کوه البرز، از غرب به منطقه اوین، از جنوب به بزرگراه شهید چمران و بزرگراه مدرس و بزرگراه شهید صدر و از شرق به لواسانات محدود می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا