توسعه سرانه فرهنگی و ورزشی در راس فعالیت‌های عمرانی شمیرانات ۱۴۰۲

معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه یک تهران/شمیرانات/ توسعه سرانه‌های فرهنگی و ورزشی منطقه را از اهم فعالیت‌های عمرانی مدیریت شهری برای سال ۱۴۰۲ اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری شمیرانات خبر به نقل از ایرنا، مجید افشاری اظهار داشت: فعالیت های عمرانی در ۲ بخش طبقه بندی می شود که موضوع اول، نگهداشت و دیگری توسعه و ساخت و ساز است.

وی ادامه داد: در موضوع نگهداشت با توجه به بودجه خوبی که امسال مصوب شده، به صورت مستمر نگهداری و ترمیم آسفالت معابر، انهار، جدول گذاری و جمع آوری اب های سطحی را انجام می دهیم.

افشاری به موضوع ساخت و ساز و توسعه نیز اشاره و خاطرنشان کرد: موضوع ورزش و افزایش سرانه های ورزشی برای استفاده شهروندان اهمیت زیادی دارد؛ در این راستا امسال ۲ مجموعه ورزشی محله قیطریه و مجموعه ورزشی ازگل را در دستور کار داریم که طراحی آن توسط مشاور انجام شده است.

وی در مورد فعالیت های عمرانی فرهنگی هم نیز اعلام کرد: یک مجموعه فرهنگی در محله باغ فردوس در مجاورت پارک قلمستان و مجموعه فرهنگی دیگری پنج طبقه در محله گلاب ایجاد می شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: در موضوعات تفرجگاهی، مجموعه خرگوش دره در قسمت شرق منطقه یک امسال استارت می خورد و یک مجموعه فرهنگی هم در شهرک قائم از سال پیش آغاز کردیم که تا آخر تابستان به بهره برداری می رسد.

افشاری یادآور شد: امسال همچنین مجموعه کهف الشهدا شمال ولنجک در قسمت غربی منطقه یک قرار است بازپیرایی شود و توسعه یابد تا خدمات رسانی بهتری به زوار داشته باشیم.

منطقه یک شهرداری تهران در منتهی‌الیه شمال شرقی این شهر واقع شده‌ است و شمالی‌ترین منطقه شهر تهران به حساب می‌آید.

این منطقه از شمال (شمیران) به رشته‌ کوه البرز، از غرب به منطقه اوین، از جنوب به بزرگراه شهید چمران و بزرگراه مدرس و بزرگراه شهید صدر و از شرق به لواسانات محدود می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا