در مسیر اصلاح فرآیندها و اجرای قوانین به نفع مردم هستیم

فرماندار شمیرانات تاکید کرد: طی ۶ ماهه اخیر مسائل و مشکلات شهرستان احصا و اولویت‌بندی آن انجام شده است و حال درصدد پیگیری به منظور اصلاح فرآیند‌ها و اجرای قوانین به نفع مردم هستیم و این مهم در هر ۳ قوه با جدیت دنبال می‌شود؛ لذا با توجه به زمان‌بر بودن این مساله، همچنان از شهروندان تقاضای صبوری و همراهی تا تحقق نتایج مطلوب داریم.

به گزارش پایگاه خبری شمیرانات خبر به نقل از روابط عمومی فرمانداری شمیرانات، همزمان با سومین روز از هفته دولت، مجتبی ذاکریان در بین نمازگزاران جمعه لواسانات اظهار داشت: از ابتدای خدمت حدود ۴ ماه در طی بازدیدهای میدانی، نشست‌های مردمی، گفت‌و‌گو با شوراها، ائمه جماعات و معتمدان روستاها و محلات شمیران، و بررسی مکاتبات و پیگیری‌های مسئولان گذشته سعی بر آن داشتیم تا مسائل و مشکلات را از نگاه اهالی منطقه احصا و توسط ایشان اولویت‌بندی کنیم.
به گفته وی، عمده و اهم مسائل شمیرانات را ایجاد، ایمن‌سازی و بهسازی راه‌ها، مباحث پیرامون حرائم رودخانه و محیط زیست، مسائل منابع طبیعی و گردشگری شامل می‌شوند.
نماینده عالی دولت در شمیرانات خاطرنشان کرد: در گام بعدی تلاش کردیم تا ضمن بهرمندی از تمامی ظرفیت‌‌های فرمانداری و شهرستان، ظرفیت‌های استانی و ملی را پای کار حل مسائل بیاوریم. در همین راستا طی ۲ ماه اخیر رفت و آمدها و بازدیدهای میدانی متعدد مسئولان ذیربط از وزارت‌خانه‌ها، نمایندگان مجلس، استانداری و ادارات کل، و نهادهای حاکمیتی خارج از دولت را که توان خدمات‌رسانی یا تسهیل در رفع مشکلات و یا برنامه‌ریزی و ارائه طرح دارند پای کار آوریم.
ذاکریان خطاب به شهروندان ادامه داد: بحمدالله با گذشت این مدت موفق به اخذ چند صورتجلسه قوی و دستور مدیران بالادستی شده‌ایم که با پیگیری خادمان شما تا تحقق آن‌ها، مواردی از بحث راه‌ها، حرائم محیط زیستی و آب و گردشگری به نقطه مطلوبی می‌رسند.
وی ابراز کرد: در حال حاضر نیز برخی از اهالی می‌توانند گواهی دهند مرمت تعدادی از جاده‌ها آغاز و مشکلات چند خانواده بویژه خانواده معظم شهدا در روستاها با حرائم مرتفع شده است. البته شاید این موارد برای بسیاری از شهروندان هنوز ملموس نباشد که تقاضای ما از ایشان این است حال که تاکنون صبوری کرده‌اند، مقداری دیگر به خدمت‌گزاران خود که از رئیس جمهور تا وزرا و دیگر مدیران به صورت شبانه‌روزی مجاهدت می‌کنند و ملت شریف شاهد آن هستند، زمان دهند تا بتوانیم پیگیری‌ها را به ثمر برسانیم.
فرماندار شمیرانات بیان داشت: البته در این خصوص امکان اعلام زمان مشخص نداریم چراکه پیش‌تر در یک مورد این‌کار را انجام داده و وقتی وارد فرآیند اجرایی شدیم با مسائل جدیدی مواجه بودیم که همین مباحث امکان تحقق وعده در تاریخ مقرر را سلب می‌کند. اما با توجه به تغییر نگاه و تعاملی که بین دستگاه‌ها حاصل شده می‌توانیم بگوییم بخش عمده‌ای از کار پیش رفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا