دورهمی یلدای فاطمی از شهرری تا شمیران

شب یلدا (چله) امسال با ایام فاطمیه مقارن شده و حال و هوایی خاص به این طولانی ترین شب سال در شهر ری در جنوبی تا شمیران در شمالی ترین نقطه پایتخت داده است.

به گزارش پایگاه خبری شمیرانات خبر به نقل از ایرنا، در این رابطه ویژه برنامه های دورهمی یلدا در جنوبی ترین و شمالی ترین مناطق پایتخت با رنگ و بوی فاطمی برگزار می شود.

بر این اساس ویژه برنامه ویژه برنامه یلدای فاطمی در آستانه ی فرارسیدن طولانی ترین شب سال توسط اداره فرهنگی شهرداری منطقه یک با همکاری مجموعه فرهنگی و تاریخی سعد آباد برگزار شد.

سلیمه رودکی سرپرست معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک(شمیرانات) در این باره گفت: افتتاحیه ویژه برنامه یلدای فاطمی با حضور امیر قاسمی رییس ستاد گردشگری شهرداری تهران، مسئولین گردشگری مناطق ۲۲ گانه، مدیران فرهنگی مجوعه کاخ سعد آباد و جمعی از مدیران اجتماعی و مدیران محلات سطح منطقه یک دوشنبه از ساعت ۱۰ الی ۱۷ در مجموعه تفریحی گردشگری کاخ موزه سعد آباد برگزار شد.

وی افزود: در این برنامه که در دو بازه زمانی صبح و عصر برگزار شد، رونمایی از سه ثبت جهانی میراث فرهنگی ایران شامل عود نوازی، شب یلدا، سوزن دوزی ترکمن، برپایی غرفه های یلدای کودک و حافظ خوانی، شاهنامه خوانی و نقالی، اجرای عروسکی، بازدید از موزه، توزیع بادکنک و هدایای یلدایی و کتاب داستان جهت کودکان اجرا شد.

سلیمی خاطرنشان کرد: این برنامه در روزهای سه شنبه و چهارشنبه ۲۹ و ۳۰ آذر نیز در همان بازه زمانی برگزار می شود.

برگزاری مراسم یلدای فاطمی در مجموعه شهربانوی منطقه ۲۰

همچنین بنابر اعلام مهدی مالمیر سرپرست معاونت اجتماعی و فرهنگی منطقه ۲۰(شهرری) ویژه برنامه‌ یلدای ۱۴۰۱ با رنگ و بوی فاطمی با محوریت تحکیم بنیان خانواده در مجموعه شهربانو برگزار می شود.

وی با اشاره به دستورالعمل اجرائی برنامه‌های شب یلدا با عنوان یلدای ۱۴۰۱ افزود: با توجه به نزدیک شدن شب یلدا و ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)، با برنامه ریزی ادارات فرهنگی و بانوان، ویژه برنامه آئینی، سنتی یلدای فاطمی و همسان سازی آن با ایام حزن و اندوه اهل بیت علیهم السلام و ایام شهادت بانوی دو عالم شامل اجرای نمایش، حافظ خوانی، شاهنامه خوانی، برپایی سفره یلدا، دکور ویژه عکاسی، اجرای موسیقی، مسابقه ویژه کودکان و بانوان، بازارچه یلدایی در امروز/سه شنبه/ در مجموعه شهربانو منطقه۲۰ به آدرس خیابان کمیل میدان شهید غیبی جنب بازار روز میوه تره بار تدارک دیده شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا