فرماندار: : ساخت‌ و ساز غیرقانونی در شمیرانات نشان از چشم‌پوشی برخی افراد بومی دارد

فرماندار شمیرانات اعلام کرد: وضعیت ساخت و سازهای غیرقانونی نشان از چشم‌پوشی یا همکاری برخی افراد بومی با سازنندگان دارد که ضربه مهلک به این پدیده ناپسند در منطقه مستلزم برخوردهای جدی است.

به گزارش پایگاه خبری شمیرانات خبر، مجتبی ذاکریان در جلسه ستاد مقابله با ساخت و ساز غیرمجاز این شهرستان گفت: در زمینه مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز شهرستان شاهد عزم جدی مدیران هستیم، اما شرایط منطقه در این حوزه نیازمند اراده و جدیت بیشتر، افزایش هماهنگی و تقویت تعاملات بین دستگاهی‌ است.

وی ادامه داد: وضعیت ساخت و سازهای غیرقانونی نشان از چشم‌پوشی یا همکاری برخی افراد بومی با سازنندگان دارد که ضربه مهلک به این پدیده ناپسند در منطقه مستلزم برخوردهای جدی است.

ذاکریان تصریح کرد: برخورد جدی در این زمینه نیز با تخریب چند خانه روستایی و… انجام نمی شود بلکه باید ایستادگی کرد و اولویت تخریب با ویلاهای غیرمجاز باشد و فشار از قشر بومی ضعیف کاسته شود.

وی با اشاره به اهمیت گزارش‌ مردمی در مقابله با تخلفات ساختمانی خاطرنشان کرد: اگر متولیان امر با جدیت به این حوزه ورود کنند، مردمی که شاهد این ساخت و سازها هستند انگیزه برای گزارش‌دهی پیدا خواهند کرد که این موضوع کمک شایانی به مقابله با پدیده مذکور می‌کند.

تسهیل در کاهش زمان صدور پروانه ساخت

همچنین در این جلسه برای کاهش زمان فرآیند صدور پروانه و پایان کار ساختمان‌ها مصوب شد که طرح‌های هادی مورد تایید ادارات کل مربوطه مبنا قرار گرفته و تا جای ممکن از استعلامات تکراری جلوگیری شود.

جلسه مذکور که وحید تاجیک معاون فنی و عمرانی، ابوالقاسم آهویی مسئول دفتر فنی و امور شهری و روستایی فرمانداری، محمدرضا علی‌اکبری سرپرست بخشداری لواسانات و دیگر اعضا از حضار آن بودند، ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری، امور منابع آب، حفاظت محیط زیست و جهاد کشاورزی نسبت به ارائه گزارش عملکرد دستگاه خود در رابطه با مقابله با ساخت و سازها و پر کردن چاه‌های غیرمجاز طی ۴ ماه ۱۴۰۲ اقدام کردند.

از سوی دیگر مقرر شد، آمار اعلامی در قالب گزارشی جامع، حداقل از ابتدای سال ۱۴۰۱ تا پایان تیر ماه سال جاری در حوزه مذکور به صورت مقایسه‌ای آماده و تحویل فرمانداری شود.

کمبود نیرو و امکانات نیز از مشکلات مشترک ادارات مربوطه در راستای پیشگیری و مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز در سطح شمیرانات بود که در همین راستا مکاتبه با ادارات کل و تشریح شرایط خاص شهرستان در حوزه مدنظر تصویب و مورد تاکید قرار گرفت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا