ساخت و ساز غیرمجاز در محله آبک شمیرانات تخریب شد

شهردار منطقه یک تهران اعلام کرد: تخلفات ساختمانی در محلات گلابدره و آبک به صورت مستمر پایش می شود و در این راستا امروز تخریبی با حکم قضایی در آبک انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری شمیرانات خبر، سید مهدی صباغ عصر یکشنبه در جمع خبرنگاران در مورد این تخریب اعلام کرد: پس از صدور رای توسط مقام قضایی، صبح امروز چهارم تیر ماه به همراه “محمد حسین جعفری”معاون دادستان و سرپرست ناحیه یک دادسرای الهیه، سرهنگ “محمد باقر قدم زاده” سرکلانتر یکم پلیس پیشگیری پایتخت و تمام عوامل ناحیه از عملیات ساخت و سازغیر مجاز در محله آبک که بدون مجوز اقدام به ساخت بیش از ۴ طبقه کرده بود، جلوگیری شد.

وی با اشاره به اینکه این ساخت و سازها مربوط به سنوات گذشته بوده است، گفت: با توجه به اطلاع رسانی های مکرر و نصب بنر و تذکرات لازم به شهروندان محلات گلابدره و آبک هرگونه ساخت و ساز بدون دریافت مجوزهای لازم، ممنوع و به دستور مقام قضایی و رای کمیسیون ماده صد تخریب خواهد شد و در صورت خرید و فروش مسئولیت و عواقب آن به عهده خریدار و فروشنده خواهد بود.

سرکلانتر یکم نیز در این عملیات ، پلمب و تخریب واحدهای غیر مجاز را در دستور کار دانست و گفت: با تعامل خوبی که بین سرکلانتری، شهرداری منطقه یک و دادسرا وجود دارد ، امیدواریم روند نظارتی بیشتر و از ساخت و سازهای غیر مجاز جلوگیری شود و اگر کسی در ادوار گذشته اقدام به ساخت و ساز غیر مجاز کرده باشد، طبق قانون به شدت با آنها برخورد می شود.

وی افزود: افراد سودجو در این محله ها باید بدانند قانون با آنها برخورد می کند و اجازه سوء استفاده و نقض قوانین به کسی داده نمی شود.

بهمن ابره دری شهردار ناحیه سه نیز به اقدامات اجرایی در راستای صیانت از حقوق شهر اشاره کرد و گفت: تخریب و جلوگیری از ساخت و پلمب ۲۰ ملک متخلف در این ناحیه به علت عدم رعایت استانداردهای ایمنی و شهرسازی در راستای حفاظت از جان شهروندان از دیگر اقدامات اجرایی در سال جدید بوده است.

منطقه یک شهرداری تهران در منتهی‌الیه شمال شرقی این شهر واقع شده‌ است و شمالی‌ترین منطقه شهر تهران به حساب می‌آید.

این منطقه از شمال (شمیران) به رشته‌ کوه البرز، از غرب به منطقه اوین، از جنوب به بزرگراه شهید چمران و بزرگراه مدرس و بزرگراه شهید صدر و از شرق به لواسانات محدود می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا