محرومیت‌های شمیرانات پشت نام سیاسی آن مغفول مانده است

رئیس خانه صنعت‌گران ایران تاکید کرد: در طی سفر به مناطق مختلف شمیرانات، متوجه محرومیت‌های شدیدی شده‌ایم که پشت نام سیاسی این شهرستان مغفول مانده است؛ قطعاً صدای رسایی برای رساندن محرومیت‌های لواسانات و رودبارقصران به مسئولانی که بایستی ورود کنند، خواهیم بود.

به گزارش پایگاه خبری شمیرانات خبر به نقل از روابط عمومی فرمانداری شمیرانات، سید علیرضا بنی‌هاشمی در پی بازدید میدانی از بخش‌های لواسانات و رودبارقصران بیان داشت: در بازدیدهای صورت گرفته شاهد محرومیت‌هایی بوده‌ایم که مورد غفلت برخی از مسئولان قرار گرفته است و علت آن نیز شاید همین آوازه سیاسی شمیرانات باشد؛ در این میان رسالت ماست که مراتب را به اطلاع مدیران رسانده و در حد توان خود به منطقه کمک کنیم.
وی ضمن بیان این‌که مشاهده شرایط موجود در بخش‌های شمیرانات متصور نبود، افزود: نکته دیگری که برای بنده جذاب بود، همدلی و دغدغه‌مندی فرماندار و مجموعه مدیریت شهرستان برای حل مشکلات مردم بود که همین جدیت، ما را نیز برای ورود به میدان ترغیب کرد.
رئیس خانه صنعت‌گران ایران اظهار داشت: بنا بر اعلام فرماندار شمیرانات در تعطیلات حداقل ۷ هزار تردد در جاده‌های این شهرستان صورت می‌گیرد که با توجه به وضعیت محورهایی که بازدید داشتیم، این رفت و آمدها موجب صدمه به روان و مال مردم می‌شود! لذا ما نیز به نوبه خود پیگیری‌های لازم از وزارت راه و شهرسازی برای رسیدگی به این محورها را انجام خواهیم داد.
بنی‌هاشمی در خصوص محدوده کمرخانی محور زردبند – فشم نیز خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط و سبقه مرگبار بودن این محدوده، شایسته است دولت (وزارت راه) پروژه را از مزایده و … خارج کند و تفویض اختیار کند تا مسئولان منطقه با صلاحدید میدانی این پروژه را به پیمانکارانی که می‌توانند با قیمت پائین‌تر و سرعت بالاتر کار را پیش برند، همچون قرارگاه خاتم الانبیاء واگذار کرده و هرچه سریع‌تر از بروز حوادث غیرقابل جبران پیشگیری کنند.
صنایع تبدیلی‌، فروش در بازارهای داخلی و خارجی برای کشاورزان شمیرانات
رئیس خانه صنعت‌گران ایران در راستای رفاه کشاورزان شمیرانات و سودآوری بیش از پیش برای این قشر بیان داشت: با توجه به این‌که فعالان این حوزه در لواسانات و رودبارقصران فاقد صنایع تبدیلی هستند و فضا برای نابسامانی‌های دلالان فراهم است، به زودی این امکان (صنایع تبدیلی) را برای کشاورزان منطقه ایجاد خواهیم کرد‌.
وی ادامه داد: فروش در بازارهای داخلی و همچنین صادرات محصولات مرغوب باغداران شمیرانات را محقق خواهیم کرد تا با حذف واسطه‌ها و دلالان سود واقعی نصیب زحمت‌کشان این حوزه شود.
به گفته بنی‌هاشمی، اقدامات مذکور به محض مکاتبه مسئولان شمیرانات و معرفی کشاورزان و میزان محصولات آن‌ها برنامه‌ریزی و اجرایی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا