هشدار سقوط سنگ و ریزش بهمن در ارتفاعات استان تهران

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به پیش بینی هواشناسی مبنی بر افزایش دما، نسبت به احتمال سقوط سنگ و ریزش بهمن در ارتفاعات استان هشدار داد و تاکید کرد: کوهنوردان از صعود به ارتفاعات اجتناب کنند.

به گزارش پایگاه خبری شمیرانات خبر به نقل از ایرنا، حامد یزدی مهر روز در جمع خبرنگاران از تداوم آماده باش ستاد مدیریت بحران در استان تهران خبرداد و اظهار داشت: طبق اعلام سازمان هواشناسی هشدار زرد افزایش دما صادر شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با بیان اینکه طبق اعلام هواشناسی از امروز جمعه ۲۸ بهمن ماه تا یکشنبه ۳۰ بهمن ماه افزایش دما و وزش باد در مناطق مستعد پیش بینی شده است، گفت: در ارتفاعات استان تهران، احتمال سقوط بهمن و ریزش سنگ وجود دارد.

یزدی مهر تاکید کرد: توصیه مدیریت بحران به همه کوهنوردان حرفه ای و آماتور این است که به طور جدی از فعالیت های کوهنوردی اجتناب کنند.

وی افزود: احتیاط در گذر از جاده های کوهستانی نیز مورد توصیه است.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران همچنین بر لزوم آمادگی ارگان ها و دستگاه های عضو ستاد بحران تاکید کرد.

این مسئول در ادامه با اشاره به صدور هشدار زرد آلودگی هوا که پیش از این صادر شده بود نیز یادآور شد: طبق این هشدار از امروز جمعه بعدازظهر ۲۸ بهمن تا روز دوشنبه یکم اسفندماه با افزایش آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا روبرو خواهیم بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا