شهردار منطقه یک تهران: : پایش محلات با محوریت مساجد انجام می شود

شهردار منطقه یک در همایش ائمه جماعات شمال تهران اعلام کرد: مساجد به عنوان محور اصلی پایش محلات هستند و مدیران به صورت مستمر با حضور در مساجد مشکلات مردم را پایش می کنند.

به گزارش پایگاه خبری شمیرانات خبر، سیدمهدی صباغ در اولین همایش فصلی ائمه جماعات شمال تهران در سال جدید گفت: پایش های صبحگاهی محلات شمال تهران با محوریت مساجد برگزار و طی آن مدیران شهری منطقه یک با حضور در مساجد جهت شناسایی و رفع مشکلات با شهروندان محلی به تعامل و گفت وگو می پردازند.

وی ادامه داد: مساجد از دیرباز به عنوان اولین مرکز تجمع فرهنگی، مذهبی در هر محله محسوب می شدند و بر همین اساس با هدف تعامل بیشتر با نمازگزاران و ساکنان محلی برای شناسایی و رفع مشکلات شهری، ملاقات مردمی و پایش محلات در سال گذشته با محوریت مساجد هر محله آغاز و تاکنون ۱۱ محله پایش و مصوبات آنها تنظیم شد و امسال نیز این روند با تلاش و قدرت بیشتر ادامه خواهد یافت.

صباغ به عقد تفاهم نامه با مساجد اشاره کرد و گفت: در سال جدید با هدف بهسازی و تجهیز بیشتر مساجد تفاهم‌نامه‌ای با مساجد تنظیم و اعتبار لازم در اختیار آنها قرار داده شده تا در کنار ساماندهی، برنامه های فرهنگی نیز با مشارکت شهرداری منطقه یک رونق بیشتری پیدا کند.

همچنین در ادامه آیت الله صدیقی، حجت الاسلام و المسلمین کرمانی و حجت الاسلام و المسلمین شیر نژاد به سخنرانی پرداخته و به اهمیت مساجد و بحث مسجد محوری اشاره کردند.

براساس این گزارش با اجرای تواشیح، اهدای تقدیر نامه به ائمه جماعات و… مراسم به پایان رسید.

اولین همایش فصلی ائمه جماعات شمال تهران در سال جدید با حضور حجت الاسلام و المسلمین صدیقی امام جمعه شهر تهران، حجت الاسلام و المسلمین کرمانی ریاست امور مساجد شمیرانات، علیرضا شیرنژاد رئیس مرکز فعالیت‌های دینی شهرداری تهران، معاون فرماندار شمیرانات، معاونان و مدیران شهری، تولیت آستان مقدس امامزاده ها، ائمه جماعات منطقه یک و… دوشنبه شب در مسجد الرضا (ع) برگزار شد.

منطقه یک شهرداری تهران در منتهی‌الیه شمال شرقی این شهر واقع شده‌ است و شمالی‌ترین منطقه شهر تهران به حساب می‌آید.

این منطقه از شمال (شمیران) به رشته‌ کوه البرز، از غرب به منطقه اوین، از جنوب به بزرگراه شهید چمران و بزرگراه مدرس و بزرگراه شهید صدر و از شرق به لواسانات محدود می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا