کسب رتبه یک استان تهران در ضریب پوشش بیمه روستائیان شمیرانات

سرپرست صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستائیان و عشایر استان تهران اعلام کرد: شمیرانات با عضویت ۶ هزار و ۲۵۲ نفر از ۱۰ هزار و ۶۶۶ نفر واجد شرایط عضویت در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستائیان و عشایر، رتبه اول استان تهران در این زمینه را داراست.

به گزارش پایگاه خبری شمیرانات خبر به نقل از روابط عمومی فرمانداری شمیرانات‌، محسن کهتری روز سه‌شنبه در جلسه تشکیل ستاد راهبردی توسعه بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر شهرستان که به ریاست بابک صابونی سرپرست معاونت برنامه‌ریزی، اداری و مالی در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد‌، اظهار داشت: تاکنون ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در سطح کشور عضو بیمه مذکور شده و ۱۶۰ هزار نفر حقوق مستمری دریافت می‌کنند؛ این آمار برای تهران ۱۵۰ هزار نفر بوده که به ۲ هزار و ۲۶۵ از آن‌ها مستمری پرداخت می‌شود.
وی ادامه داد: در شمیرانات ۲ هزار و ۲۲۱ نفر بیمه شده لواسانات و ۴ هزار و ۳۱ نفر بیمه شده رودبارقصران هستند؛ که ۳۸۰ خانوار از مجموع بیمه‌شدگان این شهرستان مستمری دریافت می‌کنند.
به گفته این مقام مسئول، از تیرماه ۱۴۰۱ به مدت یک‌سال،
ستاد راهبردی توسعه بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر شمیرانات مکلف به جذب و عضویت یکهزار و ۶۶ نفر معادل ۱۰ درصد جمعیت واجدان شرایط این بیمه است، که با توجه به جمعیت عضو، تحقق این میزان پیش‌بینی می‌شود‌.
کهتری خاطرنشان کرد: جذب عضو جدید در خانواده این بیمه مستلزم اطلاع‌رسانی مناسب و تبیین موضوع برای کشاورزان و عشایر که ممکن است با اینترنت و … آشنایی نداشته باشند؛ لذا بایستی با روش‌هایی نظیر نصب بنر و ابلاغیه، بهرمندی از ظرفیت‌های محلی مانند شوراها، نماز جمعه و میزخدمت، استقرار کارگزاران در شورای بخش و یا حضور در روستاها، آموزش کارمندان خانه‌های بهداشت و … این‌کار را مورد پیگیری قرار دهیم.
سرپرست صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستائیان و عشایر استان تهران توضیح داد: ۸ سطح درآمدی در این صندوق بیمه تعریف شده است که افراد با اختیار و به تناسب درآمدشان یکی از آن‌ها را انتخاب می‌کنند. بیمه شدگان در سال جاری برای پائین‌ترین سطح (یک) سالیانه ۶۰۰ هزار تومان و برای بالاترین سطح (۸) یک میلیون و ۵۹۶ هزار تومان پرداخت می‌کنند که یک سوم حق بیمه بوده و باقی آن را دولت متقبل می‌شود.
وی افزود: افراد در سنین ۱۸ تا ۵۰ سال، سکونت در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر، روستاها و عشایر، شاغلان حوزه کشاورزی (غیرساکن روستا) و فصلی مثل استادکاران، قالیبافان و هنرمندان صنایع دستی واجدان شرایط عضویت در صندوق بیمه مذکور هستند.
براساس این گزارش، سال ۱۳۸۴ تأسیس و اکنون یکی از چهار صندوق بیمه وزارت کار (تامین اجتماعی، سازمان بازنشستگی فولاد، سازمان بازنشستگی کشور و بیمه اجتماعی کشاورزان و روستائیان و عشایر) است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا