۲۴ هزار متر زمین کشاورزی در حریم شمیرانات آزادسازی شد

ایرنا – ۲۴ هزار متر از زمین کشاورزی حریم منطقه یک شهرداری تهران واقع در محدوده ناحیه ۱۰ که تغییر کاربری غیرمجاز داده شده بود، آزاد شد.

به گزارش پایگاه خبری شمیرانات خبر، حامد بخشنده شهردار ناحیه ۱۰ این منطقه از پایتخت روز دوشنبه در این باره گفت: با توجه به حساسیت مدیریت شهری مبنی بر صیانت از حریم شهر تهران، ۲۴ هزار متر از حریم منطقه یک واقع در محدوده ناحیه ۱۰ که تغییر کاربری داده شده بود، آزادسازی شد.

وی ادامه داد: این ۲۴ هزار متر در واقع ۲ زمین کشاورزی (باغ) بود که در آن ساخت و ساز غیرمجاز انجام شده بود.

بخشنده خاطرنشان کرد: پس از طی مراحل قانونی و اخذ دستور از مقام قضایی و پس از هماهنگی با نیروهای انتظامی سطح محدوده با حضور شهردار ناحیه، مدیر شهرسازی، نماینده ضابط قضایی رفع خلاف و حریم مورد نظر آزادسازی شد.

برپایی ایستگاه های سلامت در محلات و مدارس شمال تهران

با هدف ارتقاء فرهنگ خودمراقبتی سلامت درمیان شهروندان و حساس سازی در خصوص اهمیت و جایگاه سلامت شهر و شهروندان ایستگاه های سلامت و کارگاه های آموزش محور به مناسبت هفته سلامت در محلات و مدارس شمال تهران برپا شده است.

سیدمهدی صباغ شهردار منطقه یک در این باره اعلام کرد: هفته سلامت فرصت مغتنمی است برای بیان اهمیت سلامت در زندگی فردی و اجتماعی و تبیین جایگاه آن در تحقق توسعه فرهنگ سلامت بر همین اساس امسال نیز همچون سالهای گذشته برنامه های هفته سلامت از ۹ تا ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ در مراکز بهداشت، محلات، مدارس و… شمال تهران با شعار” حال خوب زندگی” در حال اجرا است.

وی افزود: در همین راستا به همت معاونت اجتماعی و فرهنگی منطقه یک ویژه برنامه های شاخص و متنوعی با تاکید بر فرهنگ سازی و اصلاح روش های زندگی برای شهروندان منطقه یک پیش بینی و برنامه ریزی شده و واحدهای مختلف مرکز بهداشت و سلامت اقدامات بسیاری را دراین هفته انجام می دهند که برگزاری کلاسهای مهارت های زندگی، بهداشت فردی دانش آموزان، تغذیه سالم، خود مراقبتی، مهارت قاطعیت و جرات ورزی، ارتقای بهداشت خانواده با احساس حال خوب، کنترل اضطراب از جمله برنامه های پیش رو است.

صباغ به اجرای بخش مشترک برنامه های هفته سلامت با اداره امور بانوان اشاره کرد و گفت: ایستگاه سلامت ویژه کارکنان و زنان سرپرست خانوار، تقدیر از فعالان حوزه سلامت، ارائه میز خدمت در میادین میوه و تره بار، راه اندازی پویش های سلامت، کارگاه های آموزشی، جشنواره غذای سالم و… از دیگر اقدامات این هفته است.

منطقه یک شهرداری تهران در منتهی‌الیه شمال شرقی این شهر واقع شده‌ است و شمالی‌ترین منطقه شهر تهران به حساب می‌آید.

این منطقه از شمال (شمیران) به رشته‌ کوه البرز، از غرب به منطقه اوین، از جنوب به بزرگراه شهید چمران و بزرگراه مدرس و بزرگراه شهید صدر و از شرق به لواسانات محدود می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا