۴ کشته و مصدوم کولاک قله کلکچال شمیرانات

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران با بیان اینکه کولاک و برف در قله کلکچال شمیرانات ۲ کشته و ۲ مصدوم برجا گذاشت اعلام کرد: بر اثر سقوط بهمن در ۲ منطقه از ارتفاعات شمال تهران ،‌ به احتمال چهار نفر گرفتار شدند.

شاهین فتحی عصر جمعه در جمع خبرنگاران گفت: ۳ حادثه در ارتفاعات تهران (شمیرانات) گزارش شده است که عملیات جست وجو و امدادونجات همچنان ادامه دارد.

حوالی ساعت ۱۳، سه حادثه به مرکز کنترل هماهنگی حوادث استان تهران گزارش شد. در حادثه اول که مربوط به کلکچال است در پی وقوع بهمن، تیم امدادونجات اعزام شده و فوت ۲ نفر را گزارش داده است.

وی افزود: در ساعت ۱۴ و ۷ دقیقه حادثه برف و کولاک در دارآباد گزارش شد که تیم‌های عملیات و تیم واکنش سریع به منطقه اعزام شدند؛ احتمال گرفتار شدن چند نفر وجود دارد که عملیات همچنان ادامه دارد.

این مقام مسئول تصریح کرد: همچنین سقوط بهمن در آهار (از توابع بخش رودبار قصران) توسط همنوردان یک کوهنورد گزارش شده است؛ در این محل نیز تیم‌های جمعیت هلال احمر همراه با تیم فدراسیون در حال عملیات جستجو نجات هستند.

شمیرانات دارای ۵ پایگاه امداد و نجات در گردنه قوچک (ورودی لواسانات و رودبار قصران)، دربند، کلکچال، شیرپلا و نمایشگاه بین المللی است.
شهروندان در صورت وقوع حادثه می‌توانند با شماره تماس ۱۱۲ جمعیت هلال احمر ارتباط برقرار کنند.

شمیرانات با آب و هوایی کوهستانی متشکل از شهر شمیران (منطقه یک و شمال و شرق منطقه دو تهران) و دو بخش لواسانات و رودبار قصران در شمال و شمال شرقی پایتخت واقع شده؛ این شهرستان دارای کوه‌ها، روددره ها و محل عبور رودخانه جاجرود به سد لتیان و به همین علت در تمامی فصول با استقبال چشمگیر گردشگران و کوهنوردان مواجه است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا