اتوبوس آمبولانس در کاخ سعدآباد مستقر می‌شود

مراسم انعقاد تفاهم‌نامه مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد و مرکز اورژانس استان تهران، رونمایی از اتوبوس- آمبولانس جدید اورژانس و موبایل کلینیک برگزار شد.

 به گزارش پایگاه خبری شمیرانات خبر به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل مجموعه سعدآباد، مراسم انعقاد تفاهم نامه همکاری مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد و مرکز اورژانس استان تهران، به همراه رونمایی از اتوبوس- آمبولانس جدید اورژانس شمال تهران و موبایل کلینیک، برای نخستین بار در منطقه شمال تهران، یکشنبه- ۷ آبان ماه با حضور مجتبی ذاکریان فرماندار شمیرانات استان تهران، سیدحسین علوی مدیر مجموعه سعدآباد، اسماعیل فراهانی معاون فنی و عملیات اورژانس استان تهران و مهدی آقاجان نیا رئیس اورژانس شمال استان تهران برگزار شد.

موضوع تفاهم نامه، اهتمام و همکاری‌های مجدانه و استفاده عام المنفعه اورژانس تهران در محوطه مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد، به منظور استقرار اورژانس برای ارایه خدمات فوریت های اورژانسی و پیش بیمارستانی تعریف شده، به عموم و بازدیدکنندگان و کارکنان مجموعه، با حفظ حقوق مالکیت دولت، است.

همچنین طبق تفاهم نامه اتوبوس_آمبولانس تولید داخل کشور و دارای هشت تخت و یک تخت متحرک برای احیا و CPR، ونتیلاتور، ساکشن، اکسیژن ساز و…به صورت شبانه‌روزی در محوطه مجموعه سعدآباد مستقر و آماده خدمت‌رسانی به شهروندان و بازدیدکنندگان مجموعه خواهد بود.

اتوبوس آمبولانس در کاخ سعدآباد مستقر می‌شود

مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد در این باره اظهارداشت: مجموعه سعدآباد پربازدیدترین مجموعه موزه داری کشور است و روزانه هزاران نفر از این مجموعه دیدن می‌کنند و در نهایت لزوم ایجاد ساختار فوریت‌های پزشکی و درمانی را بیش از پیش نمایان می‌کند.

وی گفت: توصیه و تاکید ویژه عزت الله ضرغامی، وزیر وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز بر این است که تا می‌توانیم در جهت افزایش تعامل بین دستگاهی به خصوص در حوزه خدمات رسانی به مردم تلاش کنیم. لذا امروز در راستای ماموریت خود در سعدآباد، ضمن انعقاد تفاهم نامه همکاری با اورژانس استان تهران، از اتوبوس امدادی برای نخستین بار رونمایی شد که در مجموعه مستقر خواهد شد. همچنین خودروی کلینیک پیشرفته WHO برای امداد ویژه و سریع و خودروی امداد بانوان از خدمات ویژه اورژانس در سعدآباد خواهد بود.

علوی افزود: این امر در مجموعه سعدآباد با وسعت ۱۱۰ هکتار مساحت و ۱۴ موزه و کاخ موزه، فضای شبه جنگلی و کافی شاپ و حجم مخاطبان بسیار، لازم و ضروری است لذا توجه به رفاه بازدیدکنندگان و تامین آرامش آنها، در حین بازدید از مجموعه، جز اولویت‌های ماست.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا