فرمانداری شمیرانات:: ادامه تخریب هتل فشم در انتظار تأمین ساز و کار تخصصی است

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری شمیرانات با اشاره به انتشار خبری مبنی بر توقف تخریب ۳ طبقه غیرمجاز هتل آرینا فشم گفت: با توجه به شرایط خاص این تخریب در ارتفاع با دیواره های و سقف های ویژه، اجرای حکم با امکانات موجود انجام اما ادامه روند تخریب نیازمند تامین اعتبار برای انعقاد قرارداد و ورود شرکت های ذیصلاح می باشد.

به گزارش شمیرانات خبر، برخی رسانه ها هفته گذشته خبری مبنی بر ادامه ساخت این هتل در مجاورت جاده فشم را منتشر کردند که در ادامه آن نیز نوشته شده بود “ساختمان با این تعداد طبقات نه تنها حریم آسمان را گرفته که به بستر رودخانه و طبیعت هم آسیب می رساند”

سیروس قدرتی، معاون عمرانی فرمانداری شمیرانات در این خصوص اعلام کرد: رأی کمیسیون ماده ۹۹ و تائید دیوان عدالت اداری، تخریب طبقات خارج از پروانه ساخت این هتل بوده و این حکم هیچ ارتباطی با مسائل محیط زیستی ندارد.

وی همچنین با اشاره به اجرای این حکم یادآور شد: اردیبهشت ماه سال جاری حکم قطعی تخریب طبقات غیر جاز هتل آرینا صادر و به دنبال آن بخشداری رودبار قصران و دهیاری امین آباد با حمایت کلانتری ۱۶۲ فشم و رئیس حوزه قضائی بخش اجرای حکم را آغاز کردند.

این مقام مسئول تصریح کرد: به دلیل کمبود امکانات و شرایط خاص تخریب ۳ طبقه از این هتل در انتظار تأمین اعتبار از سوی دهیاری مربوطه یا استانداری تهران هستیم تا بتوانیم با انعقاد قرارداد با شرکت های ذیصلاح اجرای حکم، این طبقات غیرمجاز را به طور کامل تخریب کنیم.

قدرتی تأکید کرد: مصوب شده تا مالک حق هیچ اقدام جدیدی در این طبقات نداشته باشد و رسماً حق تملکی نسبت به آن ندارد.

شهرستان شمیرانات با آب و هوایی کوهستانی متشکل از ۴ شهر شمیران (منطقهیک، بخش اعظمی از منطقه سه و شمال و شرق منطقه دو تهران)، لواسان، اوشانفشم میگون و شمشک و دربندسر در شمال و شمال شرقی تهران واقع شده و مقصد مسافران و گردشگران بسیاری است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا