امام جمعه لواسانات: اولویت تخریب با ویلای دانه درشت هاست

امام جمعه بخش لواسانات شهرستان شمیرانات با بیان اینکه تبعیض در اجرای قانون جایز نیست، گفت: اولویت تخریب بناهای غیرمجاز با ویلاهای دانه درشت هاست، بعد از آن مردم عامه خودشان قانون را رعایت می کنند.

به گزارش شمیرانات خبر، حجت الاسلام سید سعید لواسانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بخش لواسانات اظهار داشت: مسئولان متولی با خواص متخلف جامعه برخورد کنند.

وی در ادامه با اشاره به موضوع تخریب بخش اضافه بنای ویلای دختر یکی از وزیران سابق افزود: شهردار اعلام می‌کند در این زمینه به مشکل برخورده است، ضمن اینکه دختر وزیر سابق با بنده صحبت کرد و به او گفتم که اگر می‌خواهد از این جو رسانه‌ای خارج شود باید قانون را اجرا و مقاومت فایده‌ای ندارد.

وی همچنین با اشاره به نامه نمازگزاران لواسان به رئیس قوه قضائیه که هفته گذشته ارسال شد، بیان کرد: از این نامه‌ها استقبال زیادی شد و رئیس قوه قضائیه اعلام کرده طی یکی دو هفته آینده خبرهای خوبی در راه است.

لواسانی گفت: ساختار معیوب باید اصلاح و قوانین عادلانه، شفاف و صریح جایگزین شود و جای هیچ تفسیری نگذارد، ضمن اینکه مجریان موظف به اجرای دقیق قانون باشند.

به گفته وی مجریان قانون باید پاک دست، عادل، سالم و توانمند در اجرا باشند؛ قانون فروشی نکنند و اجازه ندهند فساد در قانون رخنه کند.

امام جمعه لواسانات با بیان اینکه اشرافی گری خلاف مبانی اسلام و انقلاب است، اظهار داشت: اگر در لواسان “باستی و کلاک” (دو شهرک ویلایی) ایجاد شده به دلیل تسامح و رفتار ناعادلانه است.

وی ابراز کرد: انقلاب اسلامی به بلوغ رسیده و از نشانه‌های آن این است که جوانان عدالت را فریاد می‌زنند، با فساد می‌جنگند و از هیچ‌کس ترسی ندارند.

امام جمعه لواسانات در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: باید برای بسط عدالت مبارزه ریشه‌ای کرد و این مجلس است که قانون‌گذاری و نظارت می‌کند و مردم باید افراد توانمند را انتخاب کنند و اجازه ندهند جناح‌های سیاسی پشت درهای بسته آدم‌های خود را وارد کار کنند.

همچنین دبیر مجمع دانشجویان عدالت‌خواه دانشگاه تهران نیز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه لواسانات گفت: مقابله امام جمعه با فساد باید الگوی سایر مسئولان باشد.

علی اسکندری افزود: ما دانشجویان از مردم مظلوم لواسان حمایت و اعلام می‌کنیم که پشت مردم روستایی و کسانی که توان مقابله با شبکه‌های فساد را ندارند، ایستاده‌ایم.

بخش لواسانات به مرکزیت شهر لواسان از توابع شهرستان شمیرانات در ۱۱کیلومتری شمال شرقی تهران واقع، و ساخت و سازهای غیرمجاز آن در سال‌های اخیر بسیار خبرساز شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا