رئیس سازمان اوقاف: : امید مردم به دولت سیزدهم روزافزون است

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اعلام این‌که طبق آمار، نقطه امید مردم به دولت سیزدهم روزافزون بوده، گفت: دولت آمده تا به وظایف خود عمل کند؛ انتظار می‌رود مردم نیز با صبر انقلابی که طی چهار دهه داشتند، دولت را کمک کرده تا این مسیر را روان‌تر و محکم‌تر طی کند.

به گزارش شمیرانات خبر، حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی در خطبه‌های نماز عید سعید فطر، که به امامت وی در آستان مقدس امامزاده صالح (ع) تجریش اقامه شد، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب خطاب به مبلغان بر جهاد تبیین تاکید کردند. جهاد تبیین یعنی بررسی آنچه کرده‌ایم؛ موقعیت ما در جهان معاصر چه موقعیتی است؛ و در قبال نظام سلطه و استکبار و صهیونیست‌ها در چه موضعی قرار داریم.

وی ادامه داد: ما چهار دهه مقاومت کردیم؛ شهید و جانباز دادیم؛ از لحاظ اقتصادی در تحریم‌های شدید بودیم؛ هیچ زمانی نفت ما را با قیمت متعارف نخریدند و هزینه‌های ما را کاهش ندادند. و امروز با صدای بلند می‌توانیم بگوییم ما مقاومت کردیم و پیش‌رفتیم و دشمنان‌مان یک‌به‌یک عقب‌نشینی کردند و هلاک شدند.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: هیات حاکمه قبلی آمریکا ادعا می‌کرد طی همین چند روز ما را شکست می‌دهند اما همگان می‌بینند کشور جمهوری اسلامی ایران به رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری ایستادگی می‌کند، در مقابله با دشمن روزبه‌روز پیشرفت دارد و مرزهای امنیتی خود را در منطقه گسترش می‌دهد. و امروز در جایگاهی قرار داریم که اگر بخواهند در یمن، عراق، سوریه و مرز فلسطین اشغالی تصمیم بگیرند، باید ایران را لحاظ کنند.

حجت الاسلام خاموشی افزود: حاج قاسم عزیز ما نماد مقاومت بود که رهبری نظام سلطه ادعا می‌کند فرماندهی به شهادت رساندن ایشان را بر عهده گرفته است؛ پس بنگرید چقدر بزرگ بوده‌اند که شیطان اکبر می‌خواهد او را از صحنه روزگار حذف کند.

وی بیان داشت: امروز ایران اسلامی پر قدرت‌تر از چهل سال قبل در منطقه عرض اندام سیاسی می‌کند؛ باید این قدرت را پاس بداریم و خوشحال باشیم. درست است سختی‌هایی در پی دارد اما معیت سختی و آسانی در قرآن کریم آمده و قطعاً در مسیر رستگاری باید دشواری‌هایی را متحمل شد. انسان برای رسیدن به فلاح باید از خود و مال خود بگذرد و مبارزه کند تا قدرت نفس و روح کسب کند.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان این‌که تمام دنیا ابراز دارند ایران در امنیت کامل به‌سر می‌برد، خاطرنشان کرد: درست است دژخیمی در حرم مطهر امام رضا (ع) چند روحانی عزیز را از پشت سر مورد حمله قرار می‌دهد، و او باید به سزای اعمالش برسد، اما مرزهای امنیتی در جهان تعریف دارد.

حجت الاسلام خاموشی با اشاره به شعار سال بیان داشت: اگر به دنبال تحول هستیم باید دانش‌بنیان‌ها پا به عرصه بگذارند و همت کنند. شرکت‌های دانش‌بنیان اشتغال معنادار ایجاد می‌کنند.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: تولید یعنی اصلاح مواضع منفی صادرات و واردات، یعنی افزایش سرانه، یعنی اقتصاد پرقدرت؛ پس باید با افزایش تولید کرده و کنترل مصرف، صادرات غیرنفتی را افزایش دهیم؛ ما اگر همت کنیم توفیقات دور نیستند.

نماز عید، نمازی ۲ رکعتی است که در عید فطر و عید قربان در زمان حضور امام (علیه السلام) واجب بوده و باید با جماعت خوانده شود، و در زمان غیبت امام (علیه السلام) مستحب است و می‌شود آن را با جماعت یا فرادی خواند. خطبه پس از نماز عید و شنیدن آن نیز سنت است.

حرم مطهر امامزاده صالح (ع) که به عنوان قطب مذهبی فرهنگی پایتخت مورد استقبال زائران از مناطق مختلف کشور بسیاری‌ست، فرزند امام موسی کاظم (ع) و برادر امام هشتم شیعیان، در مرکز بازارچه سنتی تجریش (منطقه یک تهران) قرار دارد؛ زائران برای تشرف به آستان مقدس می‌توانند همه‌روزه از ساعت ۸ الی ٢٢ مراجعه داشته باشند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا