انسداد چهار حلقه چاه آب غیرمجاز در شمیرانات

سرپرست امور منابع آب شمیرانات از انسداد چهار حلقه چاه آب غیرمجاز به عمق ۸۳ متر در محدوده عملکرد این شرکت خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری شمیرانات خبر به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای تهران، سید حمیدرضا حسینی اظهار داشت: با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی توسط کارشناسان حقوقی در جهت صیانت از منابع آبی چهار حلقه چاه آب غیرمجاز در شهر لواسان و روستای کند سفلی به عمق ۸۳ متر و آبدهی یک لیتر بر ثانیه پر و مسدود شد.

وی همچنین با بیان اینکه این چاه‌ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب‌های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی مسدود شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج ۱۴ هزار و ۹۷۶ متر مکعب آب در سال از سفره‌های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

حسینی خاطر نشان کرد: امور منابع آب شمیرانات بر اساس قانون با هر گونه تخلف در زمینه آب‌های سطحی و زیرزمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد کرد.

حوزه عملکرد شرکت آب منطقه‌ای تهران با وسعتی حدود ۱۹۶ هزار و ۵۰۰ کیلومترمربع از سمت شمال به کوه‌های البرز و ازشرق به استان سمنان و از طرف غرب به استان قزوین و از جنوب به استان‌های قم و مرکزی محدود می‌شود که جمعیتی حدود ۱۳ میلیون و ۴۰۰ هزار نفرا را تحت پوشش دارد.

حوزه عملکرد این شرکت شامل کل استان تهران وحوزه آبریز سد لار دراستان مازندران و از محدوده‌های مطالعاتی اشتهارد، قطعه چهار، هشتگرد، تهران – کرج، ورامین دماوند، لواسانات، فیروزکوه و هومند آبسرد تشکیل شده است.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا