توقیف دستگاه حفاری ۲ حلقه چاه آب غیرمجاز در شمیرانات

سرپرست امور منابع آب شمیرانات از شناسایی و توقیف دستگاه حفاری ۲ حلقه چاه آب غیرمجاز در منطقه رودبارقصران شمیرانات خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری شمیرانات خبر به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای تهران، سید حمیدرضا حسینی روز یکشنبه اظهار داشت: با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی توسط کارشناسان حقوقی در جهت صیانت از منابع آبی ۲ حلقه چاه آب غیرمجاز در روستای کندعلیا و روستای روته در منطقه رودبارقصران در حریم رودخانه به عمق ۱۰۰ متر و آبدهی ۲ لیتر بر ثانیه شناسایی و دو دستگاه حفاری غیرمجاز در حال حفر چاه غیرجاز با اخذ دستور قضایی توقیف شد.

وی همچنین با بیان اینکه این چاه در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب‌های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی مسدود شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج ۳۹ هزار و ۴۱۰ متر مکعب آب در سال از سفره‌های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

حسینی خاطر نشان کرد: امور منابع آب شمیرانات بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب‌های سطحی و زیرزمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد کرد.

حوزه عملکرد شرکت آب منطه ای تهران با وسعتی حدود ۱۹۶ هزار و ۵۰۰ کیلومترمربع از سمت شمال به کوه‌های البرز و ازشرق به استان سمنان و از طرف غرب به استان قزوین و از جنوب به استان‌های قم و مرکزی محدود می‌شود که جمعیتی حدود ۱۳ میلیون و ۴۰۰ هزار نفرا را تحت پوشش دارد.

حوزه عملکرد این شرکت شامل کل استان تهران وحوزه آبریز سد لار دراستان مازندران و از محدوده‌های مطالعاتی اشتهارد، قطعه چهار، هشتگرد، تهران – کرج، ورامین دماوند، لواسانات، فیروزکوه و هومند آبسرد تشکیل شده است.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا