خطوط تله‌کابین، پیست اسکی و هتل توچال سه روز تعطیل شد

کلیه خطوط تله‌کابین، پیست اسکی و هتل مجموعه تفریحی ورزشی توچال در شمال پایتخت از امروز دوشنبه الی چهارشنبه (۲۷ تا ۲۹ دی ماه) به دلیل بازرسی ادواری استاندارد تعطیل شد.

به گزارش شامگاه یکشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی مجموعه تفریحی ورزشی توچال، بازرسی از خطوط کابل راه، بنا به درخواست بهره بردار و به صورت سالیانه انجام می‌شود و در صورت تایید شرکت بازرسی، مجوز بهره برداری به مدت یک سال صادر شده و در طی سال نیز بازرسی های ادواری سه ماهه از خطوط انجام شده تا از عملکرد ایمن تجهیزات در حین بهره برداری اطمینان حاصل شود.

توچال قله‌ای در شهرستان شمیرانات به ارتفاع سه هزار و ۹۶۲ متر است که بخشی از دامنه رشته‌کوه‌های البرز به حساب می‌آید.

به گزارش شمیرانات خبر، در روزهای فعالیت مجموعه، پیست اسکی توچال ظرفیت حضور همزمان یکهزار و ۴۰۰ اسکی‌باز را دارد اما با اعمال محدودیت‌ها برای رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و صیانت از سلامت شهروندان، اجازه فروش روزانه بلیت برای ۷۰۰ نفر داده می‌شود.

مجموعه تفریحی ورزشی توچال دارای امکاناتی همچون تله‌کابین، بام تهران، تله‌سی‌یژ، تله‌ اسکی، پیست و مدرسه اسکی، سورتمه، باشگاه تنیس، تیراندازی، بیلیارد، مسیر کوهنوردی، جاده سلامتی و هتل، کلبه چوبی، شعب رستوران‌ها و کافه‌های متعدد به یکی از بزرگترین مقاصد گردشگری ایران تبدیل شده است.

تله‌کابین توچال با طول رفت و برگشتی ۱۵ کیلومتر، یکی از طولانی‌ترین خطوط تله‌کابین در جهان به شمار می‌رود.

ورزشکاران و گردشگران می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های ۲۲۴۰۴۰۰۱ و ۲۲۴۰۴۰۰۲ تماس برقرار کنند.‍‍

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا