رفع تصرف بیش از ۱۳ هزار متر مربع از اراضی ملی شمیرانات

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شمیرانات اعلام کرد: با اجرای ۹ فقره حکم قضایی، ۱۳ هزار و ۳۸۰ متر مربع از زمین‌های ملی شهرستان از ابتدای بهمن ماه تاکنون رفع تصرف و آزادسازی شد.

به گزارش شمیرانات خبر به نقل از ایرنا، حسن شکری اظهار داشت: تصرفات به صورت ویلاسازی، درخت‌کاری، دیوارکشی و تراس‌بندی در پلاک‌های نیکنامده، سریکسر، برگ جهان، فشم، سینک و لواسان بزرگ بود.

به گفته وی، ارزش ریالی اراضی مذکور بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان است.

این مقام مسئول نقش مردم را در حفاظت از عرصه های منابع طبیعی بسیار مهم برشمرد و بیان داشت: بهترین حفاظت کننده عرصه‌های منابع طبیعی خود مردم هستند که نقش اساسی و کلیدی را در حفظ این مواهب الهی دارند.

رئیس اداره منابع طبیعی شمیرانات تصریح کرد: منابع طبیعی متعلق به همه مردم است و آنها باید در حفظ و نگهداری از این منابع ارزشمند مشارکت داشته باشند.

شکری تاکید کرد: فرهنگسازی در خصوص حفاظت از عرصه های ملی و منابع طبیعی یکی از مؤلفه های مهم و ضروری به‌شمار می‌آید که در این ارتباط نقش رسانه ها بسیار حائز اهمیت است.

وی از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه تخریب و تصرف در عرصه های ملی فوراً مراتب را از طریق سامانه ۱۵۰۴ به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.

شمیرانات دارای ۱۴۰ هزار هکتار اراضی ملی است.

این شهرستان متشکل از ۴ شهر شمیران (منطقه یک و شمال و شرق منطقه دو تهران)، لواسان، اوشان فشم میگون، شمشک دربندسر و ۳۶ روستا با جمعیتی افزون بر ۶۰۰ هزار نفر در شمال و شمال شرقی پایتخت واقع است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا