رفع تصرف ۳۳۰۰ مترمربع از اراضی ملی شمال پایتخت در تعطیلات نوروز

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شمیرانات اعلام کرد: با اجرای ۲ فقره حکم تخریب صادره توسط روسای حوزه قضایی لواسانات و رودبار قصران، طی اول و دوم فروردین ۳ هزار و ۳۰۰ مترمربع از زمین‌های ملی در پلاک‌های سبو بزرگ و رودک آزادسازی شد.

به گزارش شمیرانات خبر به نقل از ایرنا، حسن شکری بیان داشت: احکام مذکور در راستای اجرای تبصره یک ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع کشور صادر و توسط ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان اجرا شد.

وی در خصوص تصرفات این دو پلاک به تخلیه مصالح، تسطیح و ایجاد سکو، فنس کشی و دیوارکشی اشاره کرد.

به گفته این مقام مسئول، ارزش مادی زمین‌های آزاد شده به ۲۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان می‌رسد.

رئیس اداره منابع طبیعی شمیرانات تصریح کرد: منابع طبیعی متعلق به همه مردم است و آنان باید در حفظ و نگهداری از این منابع ارزشمند مشارکت داشته باشند.

شکری تاکید کرد: فرهنگ‌سازی در خصوص حفاظت از عرصه های ملی و منابع طبیعی یکی از مؤلفه‌های مهم و ضروری به‌شمار می‌آید که در این ارتباط نقش رسانه ها بسیار حائز اهمیت است.

وی از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه تخریب و تصرف در عرصه های ملی فوراً مراتب را از طریق سامانه ۱۵۰۴ به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.

شمیرانات با ۱۲۸ هزار هکتار مساحت دارای ۱۱۵ هزار هکتار اراضی ملی در حوزه استحفاظی شهرستان است؛ همچنین ۲۵ هزار هکتار از ۷۰ هزار هکتار دشت لار تحت مدیریت منابع طبیعی شمیرانات قرار دارد که مجموعاً زمین‌های ملی این شهرستان را به ۱۴۰ هزار هکتار می‌رساند.

شمیرانات با آب و هوایی کوهستانی و طبیعتی بکر، متشکل از شهر شمیران (منطقه یک و شمال و شرق منطقه دو تهران) و دو بخش لواسانات و رودبار قصران در شمال و شمال شرقی پایتخت واقع شده است‌.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا