شهردار منطقه یک خبر داد: ساماندهی تردد موتورسواران در محدوده امامزاده صالح(ع) تجریش

شهردار منطقه یک تهران خبر داد: ورود موتورسواران به حریم و اطراف حرم مطهر امامزاده صالح ابن موسی الکاظم(ع) واقع در تجریش با نصب راهبند، اطاقک نگهبانی و جانمایی پارکینگ، ساماندهی و کنترل شد.

به گزارش پایگاه خبری شمیرانات خبر به نقل از ایرنا، سید مهدی صباغ روز شنبه طی مصاحبه‌ای در این باره گفت: با توجه به وجود بازار سنتی و مرقد مطهر امامزاده صالح(ع) در میدان تجریش این محدوده به عنوان یکی از محورهای پرتردد شمال تهران در منطقه یک است که با ورود موتور سواران به حریم پیاده رو امنیت و ایمنی شهروندان دچار مخاطره می شد.

وی ادامه داد: براین اساس طرحی برای کنترل و ساماندهی تردد اجرا و در نهایت ورود و خروجی میدان تجریش و پارکینگ همت کنترل شد.

یه گفته صباغ، ساماندهی و جانمایی بساط گستران خیابان شهرداری در ضلع جنوبی میدان تجریش نیز در راستای ساماندهی این محور پر تردد قرار داشت و در ادامه این طرح، از اول آبان ماه با نصب راهبند در ورودی خیابان گوگل منتهی به میدانگاه امامزاده صالح‌(ع) و معبر ورودی پارکینگ همت، ایجاد محلی برای پارک موتور در مجاورت پارکینگ همت و همچنین دو اطاقک نگهبانی و استقرار نیروهای یگان حفاظت شهرداری منطقه یک از ورود موتور سواران نیز به این محدوده جلوگیری شد.

ساماندهی تردد موتورسواران در محدوده امامزاده صالح(ع) تجریش

شهردار نگین تهران یادآور شد: این اقدام علاوه بر رفع آلودگی های صوتی ایجاد شده توسط موتور سواران، فضا را برای حضور ایمن و سهل تر افراد پیاده مهیا و آماده کرد و همچنین با استقرار عوامل یگان حفاظت شهرداری منطقه یک در این محدوده، از سدمعبر و بساط گستری نیز همچنان کنترل و جلوگیری می شود.

منطقه یک شهرداری تهران در منتهی‌الیه شمال شرقی این شهر واقع شده‌ است و شمالی‌ترین منطقه شهر تهران شناخته می شود.

این منطقه از شمال (شمیران) به رشته‌ کوه البرز، از غرب به منطقه اوین، از جنوب به بزرگراه شهید چمران و بزرگراه مدرس و بزرگراه شهید صدر و از شرق به لواسانات محدود می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا