سقوط ۲ سنگ بزرگ در شمیرانات؛ تلاش برای بازگشایی کامل جاده رودبار قصران

رئیس راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای شمیرانات اعلام کرد: بارش‌های شدید برف و باران که جمعه تاکنون ادامه دارد موجب سقوط ۲ سنگ بزرگ و بسته شدن محور آهار در رودبار قصران شد.

به گزارش شمیرانات خبر به نقل از ایرنا، یاسر بوداغی عصر شنبه اظهار داشت: با سقوط این سنگ‌ها یک لاین از جاده مذکور مسدود شد که برای رفع انسداد مسیر بایستی سنگ‌ها به وسیله ماشین آلات خرد و سپس برداشت شوند.

وی با اشاره به این‌که تردد در یک لاین این محور بلامانع است، یادآور شد: ابعاد و وزن بسیار بالای سنگ‌های ریزشی منجر به تخریب روسازی آسفالت هم‌ شده است.

سقوط ۲ سنگ بزرگ در شمیرانات؛ تلاش برای بازگشایی کامل جاده رودبار قصران

به گفته رئیس راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای شمیرانات، عوامل این مجموعه با استفاده از ظرفیت‌های منطقه در تلاش برای جابه جایی و ریزش‌برداری هستند.

شمیرانات با ۱۰۰ کیلومتر راه روستایی و ۷۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی دارای سه راهدارخانه فعال یعنی راهدارخانه مرکزی (داخل محوطه راهداری شمیرانات در ابتدای لواسان)، راهدارخانه فشم و راهدارخانه شمشک است.

 سامانه بارشی که تاکنون به شکل باران، تگرگ و برف به صورت متناوب در سطح شمیرانات فعال بوده، جاده‌ها لغزنده شده است اما تاکنون حادثه یا مشکلی رخ نداده و تردد برقرار است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا