فرماندار شمیرانات: شمیرانات محل مناسبی برای تبیین نظریه‌های انقلاب است

فرماندار شمیرانات با توجه به عقبه تاریخی و مذهبی این شهرستان گفت: شمیرانات محل مناسبی برای تبیین نظریه‌های نظام انقلاب و مقاومت اسلامی است.

به گزارش پایگاه خبری شمیرانات خبر به نقل از خبرگزای مهر، مجتبی ذاکریان ظهر شنبه در هفتمین نشست تخصصی گردشگری مقاومت که همزمان با هفته فرهنگی شمیرانات با حضور علی‌اصغر شالبافیان معاون وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، مهدی متین‌پور مدیرکل فرهنگی و تبلیغات بنیاد شهید و امور ایثارگران و مسئولان نماینده از استان‌های عضو دبیرخانه گردشگری مقاومت (۱۲ شهرستان) در مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران برگزار شد، اظهار کرد: وجود امام‌زاده‌های واجب التعظیم و اماکن فرهنگی و مذهبی فراوان در این منطقه نشان‌گر این است که مردم شمیرانات اقبال خوبی به دین و مذهب داشته و این منطقه پایگاه مناسبی به لحاظ ارزش‌های دینی محسوب می‌شده است.

وی با بیان این‌که محوریت فرهنگی امام‌زاده‌های شمیرانات بر هیچ‌کس پوشیده نیست، گفت: شهدایی که در گلزار شهدای امام‌زاده علی‌اکبر علیه السلام چیذر به عنوان دومین گلزار شهدای استان تهران آرمیده‌اند، سند گویایی از تاریخ این شهرستان هستند.

فرماندار شمیرانات بیان داشت: این شهرستان بستر بسیاری از اتفاقات تاریخ‌ساز و تجمعاتی بوده که در این منطقه برگزار شده و حضور امام راحل در منطقه جماران نیز کانون و پایگاه تبیین انقلاب اسلامی بوده است.

ذاکریان خاطرنشان کرد: ظرفیت‌های شمیرانات موقعیت مناسبی برای تبیین اندیشه‌های انقلاب است و در دو دهه اخیر مورد هجمه‌های فرهنگی قرار گرفته و امروز این منطقه آمادگی دارد داشته‌های ارزشمند را به خوبی تبیین کند.

وی افزود: شمیرانات می‌تواند کنار سایر پایگاه‌ها، محل مناسبی برای تبیین نظریه‌های انقلاب و مقاومت اسلامی باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا