فرماندار شمیرانات بر لزوم توجه مدیران به وظایف خود تأکید کرد /برگزاری جلسه شورای اداری شمیرانات

فرماندار شمیرانات خطاب به مدیران شهرستان تأکید کرد: در این روزهای باقی‌مانده فرصت هست تا کارهای بر زمین مانده جمع‌بندی و از مردم گره‌گشایی شود، تا شهروندان بدانند کار رها نشده و دولتی که با شعار خدمت آغاز به کار کرد و تضمین آن خون شهدای خدمت بود، عزت‌مند و آبرومند باشد.

 به گزارش پایگاه خبری شمیرانات خبر به نقل از روابط عمومی فرمانداری شمیرانات، دومین جلسه شورای اداری شهرستان در سال ۱۴۰۳ با محوریت انتخابات ریاست جمهوری روز یک‌شنبه ۲۰ خرداد ماه به ریاست مجتبی ذاکریان فرماندار و رئیس هیئت اجرایی انتخابات‌ شمیرانات، محسن مبارکی معاون سیاسی انتظامی فرماندار و رئیس ستاد انتخابات، کاظم فرخ‌زاد معاون برنامه‌ریزی فرماندار و معاون پشتیبانی ستاد، وحید تاجیک معاون فنی و عمرانی فرماندار و معاون فنی ستاد، حسین امینی رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شمیرانات، حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا نیشابوری امام جمعه رودبارقصران، محمدرضا علی‌اکبری بخشدار لواسانات، شهرداران، روسای شوراهای اسلامی بخش‌ها و شهرهای تابعه و مدیران ادارات شمیرانات در سالن کوثر اردوگاه شهید باهنر برگزار شد.

 ذاکریان طی این جلسه ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت شهید جمهور آیت الله رئیسی و همراهان ایشان، و گرمیداشت ایام ماه مبارک ذی‌الحجه، به نقشه کلان انقلاب اسلامی و فرآیند تحقق تمدن اسلامی به نقل از امام خامنه‌ای مدظله العالی که در اولین مواجهه خود با مدیران شهرستان بدان پرداخته بود، مرور داشت و خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی، نظام اسلامی، دولت اسلامی، جامعه اسلامی و تمدن نوین اسلامی، پنج مرحله‌ای است که باید سپری شود.

 مجتبی ذاکریان ادامه داد: دو مرحله اول را با موفقیت پشت‌ سر گذاشته‌ایم و اکنون باید تمرکز و توجه ما در ایجاد دولت اسلامی باشد که بیش از دیگر مراحل زمان‌بر شده است. عنوان دولت اسلامی عمومیت دارد و مجموعه دستگاه‌ها و نهادهایی که ذیل حاکمیت فعالیت دارند را شامل می‌شود و صرفاً قوه مجریه مدنظر نیست.

 وی اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب، سه رکن را نام می‌برند که در صورت تحقق آن‌ها، دولت اسلامی ایجاد می‌شود. اول آن‌که کارگزارانی بر سرکار می‌آیند که روش و منش آن‌ها، باور به آرمان‌های انقلاب و اعتقاد به قانون اساسی بوده و بنای قلبی آن‌ها پیاده شدن این قوانین باشد.

 نماینده عالی دولت در شمیرانات افزود: مؤلفه دوم آن است که افراد مذکور، الگو و نظاماتی برای حکومت طراحی کنند. همانطور که رهبر انقلاب فرمودند این نظام بروکراسی کار ما را پیش نمی‌برد و دولت اسلامی را محقق نمی‌کند‌ که رهایی از آن نیازمند الگو و روشی است که بایستی توسط کارگزاران طراحی شود.

 ذاکریان ادامه داد: رکن سوم ایجاد سازمان‌ها و نهادهایی‌ست که برآمده از یک تفکر حکومت‌داری و برای کمک به مردم باشند؛ همچون نهادهای بسیج مردمی در کنار ارتش، جهاد سازندگی در کنار وزارت‌خانه‌ها، کمیته امداد در کنار سازمان‌های خدمات‌رسان و … که امام راحل ایجاد کردند.

فرماندار شمیرانات به نقل از امام خامنه‌ای مدظله العالی یادآور شد: تا دولت اسلامی محقق نشود، پرداختن به جامعه اسلامی و تمدن نوین اسلامی در حد یک گفتمان باقی مانده و رویاست.

 وی با اشاره به این‌که پیشانی دولت اسلامی، قوه مجریه است، ابراز داشت: حال پس از گذشت سه سال از دولت شهید رئیسی، می‌خواهیم بسنجیم چه میزان از دولت اسلامی محقق شده است.

 نماینده عالی دولت در شمیرانات بیان داشت: این مرد بزرگ و آسمانی [شهید رئیسی] در تک‌تک ارکان دولت‌سازی اقدامات قابل مشاهده و قابل اندازه‌گیری ارائه داد و صرفاً حرف، سخنرانی، مقاله و کتاب نبود.

 ذاکریان اظهار داشت: شهید رئیسی در گام اول به تزریق کارگزارانی که عمیقاً به مبانی انقلاب پایبند هستند و هدف ایشان تحقق ارزش‌های انقلاب است، پرداختند و انتصابات رو به رشدی داشتند؛ پس اقدامات کم‌نظیری انجام گرفت. شاهد هستید عمده بدنه دولت در سطوح مختلف کارگزارانی قرار دارند که تلاش می‌کنند خود را با رهبر انقلاب تنظیم کنند و گفتمان قالب گفتمان انقلاب اسلامی است.

 فرماندار شمیرانات ابراز داشت: ما تصوری از الگوی حکم‌رانی نبی مکرم اسلام و امیرالمومنین علیه اسلام داشتیم، اما رسیدگی به تمامی امور حکومت‌داری در کنار عبادت، تربیت و آموزش، نظارت بر کارگزاران، روابط دیپلماسی، جنگ و … در ذهنمان همواره موضوع پیچیده‌ای بود‌ که شهید رئیسی پس از تلاش ۲۰۰ سال استکبار که نمی‌خواست این روش‌ها برای مردم روشن شود‌، پرده برداشت، نشان داد چطور می‌شود به تمامی این‌ها رسیدگی کرد و بین مردم بود و در نهایت الگویی از حکومت‌داری را به منصه ظهور رساند.

 وی پس از قرائت فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص ویژگی‌های شهید جمهور آیت الله رئیسی، خطاب به مدیران حاضر تأکید کرد: ما یک حکومت ایدئولوژیک هستیم و تمام اهتمام‌مان زمینه‌سازی برای ظهور حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف است. می‌دانیم تا از این گذر [تحقق دولت اسلامی] عبور نکنیم، امر ظهور محقق نخواهد شد.

 نماینده عالی دولت در شمیرانات خاطرنشان کرد: شهید رئیسی در این سه سال سهم بسزایی در مسیر تحقق دولت اسلامی داشتند که با گذر زمان مشخص خواهد شد. اما ما کارگزار دولت هستیم و در بطن کار بودیم، می‌دانیم امروز هرکس بخواهد رئیس جمهور شود بایستی شبیه‌ترین فرد به ایشان باشد، چرا که شهید رئیسی نصاب جدیدی در حکومت‌داری گذاشت.

 ذاکریان در ادامه گفت: مدیران در ایام باقی‌مانده در دولت سیزدهم، بایستی فرصت را مغتنم بشمارند و مراقبت کنند تا کوتاهی صورت نگیرد، چراکه آسیب آن گاهاً جبران‌ناپذیر خواهد بود.

 وی خطاب به حضار تأکید کرد: این خون شهادت باعث شد تا شهید رئیسی یک مکتب شود و وظیفه ماست که پرچم را برافراشته نگه داریم و این مطالبه در مردم ماندگار باشد که مدیران مثل شهید رئیسی باشند.

 فرماندار شمیرانات با اشاره به افتتاحیه پروژه‌های جهاد کشاورزی در روزهای پیش‌رو خاطرنشان کرد: مدیران بدانند که اگر قصد خدمت‌رسانی داشته باشند، در این روزهای باقی‌مانده فرصت هست تا کارهای بر زمین مانده جمع‌بندی کنند. افتتاح پروژه‌های جدید برای مردم این پیام را دارد که با وجود شرایط فعلی، نبود رئیس جمهور و درگیری دولت برای برگزاری انتخابات، کار رها نشده و این مهم مایه عزت و آبرومندی دولتی است که با شعار کار و خدمت آغاز و تضمین آن خون شهدای خدمت شد.

 وی همچنین بر ضرورت توجه مدیران به صرفه‌جویی مصرف برق تأکید کرد و گفت: شرکت برق و شرکت‌‌های دانش‌بنیان در این حوزه، نسبت به ارائه طرح‌های قابل اجرا در ادارات اقدام نمایند.

رسالت مدیران در دولت تمام نشده است

 معاون برنامه‌ریزی، اداری و مالی فرماندار نیز با تأکید بر این‌که رسالت مدیران در دولت تمام نشده است، خطاب به حضار اظهار داشت: تا روزی که مأمور به انجام وظیفه هستیم، برنامه‌محوری و انجام وظایف و امور براساس برنامه‌های از پیش تعیین شده، بایستی مدنظر مدیران بوده و اهتمام لازم داشته باشند.

کاظم فرخ‌زاد با اشاره به الزام ادارات به صرفه‌جویی در مصرف انرژی، گفت: باتوجه به ماده پنج قانون خدمات کشوری، موظف هستیم از سال جاری طی ۴ سال آتی، ۲۰ درصد از برق مصرفی را از انرژی‌های تجدیدپذیر تأمین کنیم که این مهم نیاز به برنامه‌ریزی دارد.

 وی با اشاره به ساعت کاری ۶ الی ۱۳ دستگاه‌های اجرایی تا ۱۵ شهریور ماه، خاطرنشان کرد: علیرغم این‌که در روزهای منتهی به انتخابات هستیم و می‌طلبد حضور همکاران بویژه در فرمانداری مستمر و پررنگ‌تر باش، اما براساس قانون ابلاغی کارمندان طوری برنامه‌ریزی می‌کنند که فعالیت‌شان در زمان محدود کاری مؤثرتر باشد. انتظار داریم ادارات تابعه نیز رعایت قانون را داشته و دولت را در مدیریت انرژی برق و جلوگیری از بروز اختلال در امور‌، یاری دهند‌.

 معاون پشتیبانی ستاد انتخابات شمیرانات همچنین بر لزوم تعامل شهرداران و مدیران برای برگزاری هرچه بهتر انتخابات در شهرستان تأکید کرد و افزود: تلاش ما بر آن است تا تمامی فرآیند انتخابات با مکاتبات و هماهنگی شفاف صورت گرفته و آبروی دیگری برای نظام مقدس جمهوری اسلامی رقم بخورد.

نمایندگان فرماندار یا بخشدار، اساسی‌ترین نقش را در شعب رأی‌گیری ایفا می‌کنند

 معاون سیاسی انتظامی فرماندار در جلسه شورای اداری شمیرانات، انتخابات را ماموریت ویژه برای فرمانداری و مدیران حاضر دانست و بیان داشت: برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، آخرین مأموریت دولت سیزدهم است و بایستی به نحو احسن انجام گیرد.

 محسن مبارکی اعلام کرد: هشتم تیر ماه فرآیند رأی‌گیری در سطح شهرستان شمیرانات در ۲۷۸ شعبه (در سطح شمیران ۱۹۲ شعبه ثابت و ۱۰ شعبه سیار، در سطح لواسانات ۳۴ شعبه ثابت و ۶ شعبه سیار، در سطح رودبارقصران ۳۴ شعبه ثابت و ۲ شعبه سیار) انجام خواهد گرفت.

 رئیس ستاد انتخابات شمیرانات یادآور شد: نمایندگان فرماندار یا بخشدار در شعب اخذ رأی، اساسی‌ترین نقش را ایفا می‌کند. لذا با هدف بهترین انتخاب برای این مسئولیت، ادارات و بانک‌ها نسبت به معرفی فردی آشنا با امور انتخابات و آماده به همکاری اقدام نمایند، چراکه شاغلان در این مجموعه‌ها با چارچوب و اصول کار اداری آشناتر هستند و می‌توانیم از این ظرفیت بهرمند شویم.

 وی همچنین نسبت به همکاری حداکثری  مدیران با معاون پشتیبانی و تأمين زیرساخت‌های لازم در شعب جدید تأکید کرد.

شهید رئیسی شاخص‌های رئیس جمهور تراز را به منصه ظهور رساند

 رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شمیرانات نیز اظهار داشت: انتخابات ریاست جمهوری غیر از آثار درونی، آثار بیرونی متفاوتی در رابطه با اقتدار نظام جمهوری اسلامی دارد؛ بعد از مسأله حضور حداکثری، مسأله انتخاب اصلح است که به تعبیر حقیر، شهید رئیسی رحمت الله علیه با شهادتشون و تبیینی که بعد از شهادتشون نسبت به اقدامات دولت خدمتگزار حقیقی توسط همه حتی کسانی که حضرت آقا فرمودند دل من را سوزاندند انجام شد، حقیقتی را جلوه داد و تغییری را ایجاد کرد که اصل قانون در رابطه با رجال سیاسی مذهبی‌، مدیر و مدبر را عملاً به منصه ظهور رساند.

 حسین امینی با اشاره به این‌که امروز همه مردم ایران به این باور رسیده‌اند که رئیس جمهور تراز چه کسی است، ادامه داد: بهترین تبیین صورت گرفت و با شهادت لیشان مهر شد.

 وی خطاب به مدیران حاضر نسبت به این مهم که رهروان خوبی برای شهدای خدمت و امانت‌دار شایسته‌ای برای انتخابات باشیم، ابراز امیدواری کرد و گفت: هر کس مخاطبی دارد، آگاه باشد توضیح و تبیین خوب اثرگذاری ویژه‌ای در حضور حداکثری که مهمترین موضوع در اقتدار نظام است، دارد.

مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز تشدید می‌شود

 معاون فنی و عمرانی فرماندار شمیرانات نیز در این جلسه بر ضرورت تشدید مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز باتوجه به ایام تغییر دولت و تعطیلات مناسبتی که پیش‌رو هست، تأکید کرد و گفت: با توجه به کمبود نیرو و ادوات، انتظار می‌رود دهیاران و شوراها نسبت به گزارش‌دهی به موقع بروز تخلفات اقدام کنند.

 وحید تاجیک ادامه داد: در راستای بازدهی بیشتر گشت‌ها، اداراتی که برای سرکشی از حرائم خود مراجعه می‌کنند، در طول مسیر اگر با ساخت‌ و ساز غیرمجاز در بستر و حریم ادارات دیگر مواجه شدند، نسبت به گزارش و پیگیری آن نیز اقدام کنند تا بتوانیم از تعدی به حرائم راه‌ها، منابع طبیعی، محیط زیست و رودخانه‌ها جلوگیری کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا