قریب به ۴ میلیارد تومان کالای قاچاق در شمیرانات کشف شد

رئیس صنعت، معدن و تجارت شمیرانات اعلام کرد: براساس گزارش بازرسی مبارزه با قاچاق کالا در سال گذشته، ۱۰۲ فقره صورت‌جلسه صادر شد که ارزش ریالی کالاهای کشف شده در تشخیص اولیه به ۳ میلیارد و ۹۶۱ میلیون و ۱۶۱ هزار تومان رسیده است.

به گزارش شمیرانات خبر از ایرنا، سیدعلی میرموسوی اظهار داشت: در سال ۱۴۰۰، ۶۰۰ فقره بازرسی و ۹۳ گشت مشترک بازرسی مبارزه با قاچاق کالا با حضور بازرسان صمت، اتحادیه‌های ذیربط و نیروی انتظامی شهرستان در راستای نظارت مستمر بر واحدهای صنفی در سطح شمیران، لواسانات و رودبار قصران انجام شده است.

به گفته این مقام مسئول، عمده کالاهای قاچاق مربوط به پوشاک، مواد غذایی و لواز آرایشی بهداشتی و در شهر شمیران بوده است.

صدور ۲۵۰۰ پروانه کسب در شمیرانات

وی خاطرنشان کرد: در راستای ساماندهی صنوف فاقد پروانه کسب، جلسات کمیته ساماندهی با حضور صمت، نمایندگان فرمانداری، شبکه بهداشت و درمان، اداره امور مالیاتی، روسای مراکز فنی و حرفه‌ای، هیئت رئیسه اتاق اصناف و روسای اتحادیه های صنفی برگزار شد، هماهنگی‌های لازم صورت پذیرفت و در همین راستا برای تعداد ۲ هزار و ۵۹۷ واحد صنفی در سال ۱۴۰۰ پروانه کسب صادر شد.

رئیس صمت شمیرانات، از شهروندان خواست که در صورت مشاهده تخلف صنوف مختلف، شکایات خود را از طریق سامانه ۱۲۴ ثبت کنند تا مورد پیگیری و رسیدگی قرار گیرد.

شمیرانات دارای ۱۱ اتحادیه و بیش از ۱۲ هزار واحد صنفی فعال است.

این شهرستان متشکل از چهار شهر شمیران (منطقه یک و شمال و شرق منطقه ۲ تهران)، لواسان، اوشان فشم میگون، شمشک دربندسر و ۳۶ روستا، با جمعیتی افزون بر ۶۰۰ هزار نفر در شمال و شمال شرقی پایتخت واقع است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا