مدیران شمیرانات در هفته دولت خدمات را تبیین و از کوتاهی‌ها عذرخواهی کنند

فرماندار شمیرانات در آستانه فرا رسیدن سالروز شهادت شهیدان سرافراز رجایی و باهنر، با بیان این‌که ما مدیران خادمان ملت هستیم تاکید کرد: مسئولان در هفته دولت باید بیش از دیگر روزها در بین مردم بوده و موظف به تبیین و ارائه گزارش اقدامات و خدماتی که انجام شده، و در مقابل پذیرش و عذرخواهی کوتاهی‌های صورت گرفته، هستند.

به گزارش پایگاه خبری شمیرانات خبر به نقل از روابط عمومی فرمانداری شمیرانات، مجتبی ذاکریان روز چهارشنبه در سومین جلسه شورای اداری شهرستان در سال ۱۴۰۱ اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب از سال ۹۵ و طرح جهاد کبیر و جهاد تبیین همواره بر اهمیت این مساله تاکید کردند تا در سال جاری به اوج خود رسیده و در تمام سخنرانی‌ها به ضرورت تبیین می‌پردازند؛ لذا ما به عنوان کارگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی بیس از دیگران در این حوزه وظیفه داشته و بایستی در زمینه تبیین اقدامات و خدمات حکومت برای مردم با جدیت کار کنیم.
وی ادامه داد: هفته دولت به سبب افزایش پیگیری رسانه‌ها نسبت به اطلاع‌رسانی عملکرد مدیران و دستگاه‌ها، و همچنین مضاعف شدن توجه مردم به اخبار، فرصت مغتنمی‌ست تا ضمن این‌که خود را محک زده و می‌سنجیم طی یک سال گذشته چند وعده را محقق و چه میزان کار موثر داشته‌ایم، در زمینه تبیین اقدامات دولت کار کرده و شهروندان را نسبت به شرایط، پیشرفت‌ها، کاستی‌ها و مسائل مختلفی که با آن‌ها مواجه هستیم، آگاه سازیم.
نماینده عالی دولت تاکید کرد: در هفته مذکور، مدیران باید فارق از ابلاغیه‌های اداری و برنامه‌های معین، در بین شهروندان و مجموعه‌ها و گروه‌های کوچک مردمی حاضر شوند و صادقانه با ایشان صحبت کنند‌. و البته این امر محدود به ادارات خاصی نیست و تمامی دستگاه‌ها با کم‌ترین و بیش‌ترین مواجهه با مردم نسبت به اجرای آن تکلیف دارند.
ذاکریان افزود: انتظار ما از مدیران این نظام مقدس آن است که این مهم را فارق از تکلیف اداری‌ بدانند و همان‌طور که علما به ارجحیت تکالیف اجتماعی نسبت به عبادت فردی تاکید داشته‌اند، به قصد قربت در این مسیر حرکت کنند؛ فاصله مدیران با مردم، درک نادرست ایشان از شرایط واقعی را منجر شده و متاسفانه سرمایه اجتماعی به سبب بروز احساس نارضایتی‌ که ناشی از همین بی‌اطلاع گذاشتن شهروندان است، آسیب می‌بیند. لذا از این حیث نیز تبیین صادقانه فعالیت‌هایی که منجر به افزایش امید و اعتماد مردم می‌شود اهمیت به‌سزایی دارد.
فرماندار شمیرانات با تاکید بر جایگاه رسانه‌ها بویژه در هفته دولت بیان داشت: بی‌شک اصحاب رسانه و خبرنگاران در این ایام نقش اثربخشی دارند که انتظار داریم با مطالبه‌گری و پرسش‌گری از مسئولان به میدان بیایند و ایشان که از ارکان اساسی جهاد تبیین هستند، در شمیرانات اقدام کنند.
وی با اشاره به بحران‌های اخیر شمیرانات در پی بارش‌های مستمر و شدید باران خاطرنشان کرد: بحمدالله با تلاش شبانه‌روزی دستگاه‌های اجرایی، خدماتی و امدادی با مشارکت موثر گروه‌های داوطلب مردمی در مواجهه با سیلاب‌های متعدد که در صورت عدم تعامل و همکاری مجموعه‌ها و عدم اجرای برخی از مصوبات از جمله محدودیت‌ تردد و تعطیلی مراکز تفریحی، منجر به تبعات گسترده‌تری می‌شد، توانستیم بحران را تا حد امکان کنترل و آسیب‌های وارده به آب و برق، انسداد مسیرها و … را در راستای رفاه شهروندان ظرف کوتاه‌ترین ممکن جبران سازیم؛ اما پس از تثبیت شرایط با جدیت نسبت به تخریب ساخت‌و‌سازهای غیرمجاز، رفع تصرف حرائم و دیگر اقداماتی که در خصوص رفع عوامل وقوع یا تشدید بحران‌های این‌چنینی است نیز ورود خواهیم کرد.
در این جلسه که با نوای مداح ارجمند مجتبی قره‌قزلو مزین به نام شریف اهل بیت علیهم السلام شد، روسای جدید ادارات راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای: آقابالازاده، فنی و حرفه‌ای: زمانی، میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری: مرتضی نیکرو، شبکه بهداشت و درمان: مسلمی‌فرد نیز معرفی شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا