مراسم بزرگداشت جانباز قطع نخاعی در فشم برگزار شد

 مراسم بزرگداشت شهید مسعود حسینی فشمی، جانباز نخاعی سرافراز دفاع مقدس که پس از ۳۹ سال مقاومت و صبوری، خرداد ماه امسال به همرزمان خود پیوست برگزار شد.

به گزارش شمیرانات خبر، این مراسم به منظور گرامیداشت یاد و خاطره آن بزرگوار عصر دوشنبه با حضور خانواده وی در مسجد جامع شهر فشم از توابع شهرستان شمیرانات از سوی شهرداری و دفتر امام جمعه بخش رودبار قصران برگزار شد.

منصور حسینی فشمی، عموی شهید نامبرده در گفت و گو با خبرنگار ایرنا می‌گوید: برادرزاده ام متولد سال ۱۳۴۰ تهران بود و در سن ۱۹ سالگی (سال ۱۳۵۹) در مناطق جنگی کردستان با اصابت گلوله به مهره سوم ستون فقرات، قطع نخاع و جانباز ۷۰ درصد می‌شود.

به گفته وی شهید حسینی فشمی چند سال پس از این واقعه با خانمی ازدواج می‌کنند که خود ایشان نیز داوطلب ازدواج با این شهید بودند و ثمره این زندگی کوتاه پسر جوانیست که حال به سوگ دوری از پدر بزرگوار خود نشسته است.

همسر بزرگوار شهید نامبرده نیز در خصوص آشنایی خود با شهید حسینی فشمیتعریف می‌کند: شهریور سال ۱۳۶۳ در آسایشگاه ثارالله توسط یکی از دوستان ایشان با یکدیگر آشنا شده و سپس ازدواج کردیم و من امروز به یادگار از همسرم پسری ۳۱ساله دارم.

وی با اشاره به شخصیت آن بزرگوار به صبوری وی تأکید کرد و افزود: با توجه به اینکه عمر خود را بر روی ویلچر می‌گذارند و این اواخر دچار بیماری کلیوی شده و دیالیز می‌شد و دردهای بسیاری را متحمل می‌شدند بسیار صبور، مهربان و سخاوتمند بودند.

همسر شهید حسینی فشمی ادامه می‌دهد: امام خمینی (ره) را بسیار دوست می‌داشت و روزانه در حوزه سیاسی و اجتماعی بسیار مطالعه داشت. بعد از فراگیر شدن فضای مجازی نیز در این حوزه فعالیت داشته و در گروه‌های مختلف به بحث و گفت و گو مشغول بود.

به گفته وی، شهید نامبرده سالهای کوتاهی نیز در دانشگاه در رشته‌های زیستشناسی و مترجمی زبان تحصیل کرد اما به دلایل جسمانی از ادامه این مسیر بازماند.

همسر جانباز سرافراز شهید فشمی می‌گوید: پس از اصابت گلوله هم‌رزمان ایشان تصور می‌کنند شهید شده و با شهدا به تهران اعزام می‌شود، در سردخانه می‌ماند و موقع دفن شهدای مطهر اطرافیان متوجه بخار دهان وی شده و او را نجات می‌دهند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا