فرماندار شمیرانات:: نمایشگاه موقت فروش محصولات بانوان لواسان ایجاد می‌شود

فرماندار شمیرانات اعلام کرد: نمایشگاهی موقت به منظور عرضه و فروش محصولات تولیدی بانوان بخش های لواسانات و رودبار قصران از هفته جاری در روزهای پنجشنبه و جمعه در ورودی شهرهای لواسان و فشم ایجاد خواهد شد.

به گزارش شمیرانات خبر به نقل از ایرنا، سید مهدی ساداتی روز شنبه در نشست با مسئولان امور بانوان شهرستان اظهار داشت: با توجه به اینکه بخش های شمیرانات در تعطیلات آخر هفته میزبان جمعیت کثیری از مسافران و گردشگران است، بایستی با برپایی نمایشگاه های ۴۸ ساعته از این ظرفیت برای اشتغالزایی و ایجاد درآمد پایدار برای بانوان منطقه استفاده کنیم.

وی افزود: این نمایشگاه علاوه بر فروش محصولات و تبادل تجربیات، رقابت ایجاد کرده و زمینه نمود برای هنر آفرینی بیشتر بانوان بخش ها را فراهم می کند.

این مقام مسئول اذعان داشت: در دولت تدبیر و امید زمینه بیشتری برای نقش آفرینی بانوان در جامعه فراهم و طرح واگذاری ۳۰ درصد از پست های مدیریتی به خانم های توانمند اجرایی شد.

ساداتی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری تاکید کرد: حضور بانوان باید در تمام عرصه های اجتماعی ملموس باشد و از توانمندی آنها استفاده شود؛ حضور این قشر مهم از جامعه نباید محدود به انتخابات و راهپیمایی‌ها شود.

فرماندار شمیرانات خاطرنشان کرد: امروزه نگاه جنسیتی از میان برداشته شده و توانمندی افراد بویژه در عرصه های اداری و انتصاب در پست های مدیریتی شاخص اصلی قرار می گیرد؛ لذا ما نیز تلاش می کنیم از ظرفیت بانوان در ردیف های مدیریتی استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: مشاوران امور بانوان در ادارات باید به اهمیت وظایف خود مسلط باشند و پل ارتباطی میان کارمندان خانم و مدیر مجموعه باشند؛ این افراد می توانند با بیان مسائل و مشکلات این قشر و ارائه راهکارهای اجرایی موجبات رفاه بیشتر بانوان را فراهم سازند.

این مقام مسئول گفت: ارتباط و تعامل مسئولان امور بانوان با یکدیگر، ارائه طرح های پیشنهادی به امور بانوان فرمانداری و بیان این طرح ها با مجمع نمایندگان خانم استان تهران می تواند پیشنهادهای مفید و موثر را از یک شهرستان به مراجع بالاتر منتقل کرده و در سطح کشور اجرایی کند؛ لذا انتظار داریم توجه بیشتری در حیطه کاری خود در راستای ارتقا سطح زندگی بانوان داشته باشید.

ساداتی با تاکید بر اهمیت نقش زن در اسلام بیان داشت: زن مظهر آرامش در خانواده و اجتماع است و باید با نگاهی پاک و فارق از جنسیت گرایی برای شکوفایی توانمندی های آنها تلاش کنیم و قدردان زحمات آنها باشیم که در تمام عرصه های اجتماعی از جمله دفاع مقدس، کرونا و … نقش موثری ایفا کردند.

وی گفت: تاکنون بیش از ۳۵ هزار بسته حمایتی و بهداشتی در شهرستان شمیرانات توزیع شده است که نقش مهم بانوان در هماهنگی، جمع آوری و مدیریت این اقدام نیز بر کسی پوشانده نیست.

سیده ناهید موسوی، مسئول امور بانوان فرمانداری نیز در این جلسه اظهار داشت: فعالیت های حوزه بانوان بایستی بر اساس سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده انجام گیرد و محورهای طرح شده در این سند برای دستیابی به چشم انداز مطلوب مورد توجه قرار بگیرد.

شهرستان شمیرانات با آب و هوایی کوهستانی متشکل از شهر شمیران (منطقه یک و شمال و شرق منطقه دو تهران) و دو بخش لواسانات و رودبار قصران در شمال و شمال شرقی پایتخت واقع شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا