هفته فرهنگی فرصتی برای معرفی آداب و ظرفیت‌های شمیرانات است

هفته فرهنگی شمیرانات در اردیبهشت فرصت مناسبی برای معرفی آداب و داشته‌های فرهنگی این شهرستان است.

به گزارش پایگاه خبری شمیرانات خبر به نقل از خبرگزاری ایرنا، مراسم افتتاح هفته فرهنگی شمیرانات با حضور شهروندان، مسئولان استانی و شهرستانی در محل امامزاده علی اکبر چیذز‌(ع) برگزار شد.

دراین آیین از پوستر هفته فرهنگی شمیرانات رونمایی شد واز جمله برنامه‌های هفته فرهنگی شمیرانات را می توان از دیدار با خانواده معظم شهدا، مراسم بیتوته در امامزاده قاسم‌(ع) شمیران،همایش کوه و خانواده درشمشک دربندسر به منظور پاکسازی محیط زیست منطقه نام برد.

پیاده‌روی خانوادگی در گرمابدر فشم، برگزاری جشنواره فرهنگی ورزشی در اردوگاه شهید باهنربا گردهمایی تمامی هیئت‌های ورزشی، باشگاه‌داران و پیشکسوتان این عرصه، کوهنوردی ازمبداء کلک‌چال درمسیر نورالشهداء بخش دیگری از برنامه های هفته فرهنگی شمیرانات است.

برای رونمایی از کتاب جهانگیر نومه با گویش قصرانی در فرهنگسرای میگون، برگزاری عصر شعر و نمایشگاه کتاب، برگزاری آئین‌هاب بومی فرهنگی با روش تئاتر عروسکی، برگزاری مسابقه پدر و پسر – مادر و دختر، دیدار و تقدیر از کسبه قدیمی شهرستان، برپایی همایش دانش آموزان آینده‌سازان شمیرانات و دسته‌روی عزاداران در روز شهادت امام جعفر صادق (ع) در تجریش و نیاوران برنامه‌ریزی شده است.

هفته فرهنگی شمیرانات یک رویداد نوپا است
فرماندار شمیرانات به خبرنگاران گفت: برگزاری این هفته یک رویداد نوپا است که از اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۲ آغاز شده و می‌خواهیم در یک بازه سه الی ۵ ساله این هفته را دراستان تهران تثبیت کنیم.

مجتبی ذاکریان با اشاره به ظرفیت‌های متعدد این شهرستان بیان کرد: منطقه در حوزه‌های مختلف مفاخر و تاریخ شمیرانات، لواسانات و رودبار قصران، اثر گذاری در فرآیند انقلاب، استقرار حضور حضرت امام خمینی(ره) در این منطقه که یک رویداد ویژه است.

وی ادامه داد: وجود کاخ‌های سعدآباد و نیاوران، وجود ۴۰ امام‌زاده و ظرفیت‌های ورزشی، مفاخر ورزشی فرهنگی و هنری متعدد، وجود سه پیست اسکی و بهره‌مندی از چشم‌اندازهای طبیعی و گردشگری بسیار مهم است که باید در هفته فرهنگی معرفی می‌شوند و به دستگاههای متولی توصیه می شود که پس از تثبیت رویداد در این خصوص اطلاع رسانی و فرهنگ سازی کنند.

فرماندارشمیرانات خاطر نشان کرد:هفته فرهنگی شمیرانات درسال ۱۴۰۳با اولویت «گردشگری مقاومت» درحوزه گفتمان انقلابی با نشست فعالان فرهنگی برگزار می شود و یکی از ظرفیت‌های این حوزه گلزار شهدای امامزاده علی‌اکبر‌(ع) چیذر است که پس از بهشت زهرا بزرگترین گلزار شهدای استان تهران محسوب می‌شود و نیاز به معرفی دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا