پایان عملیات در ارتفاعات شمال تهران با ۱۲ فوتی

مدیرعامل هلال‌احمر استان تهران اعلام کرد: با کشف جسد ۲ مفقودی در پی سقوط بهمن در ارتفاعات شمیرانات (توچال) آمار فوتی‌های این حادثه به ۱۲ نفر رسید و عملیات جست‌وجو پایان یافت.

به گزارش شمیرانات خبر به نقل از ایرنا، شاهین فتحی عصر یکشنبه در جمع خبرنگاران در تشریح حادثه عصر جمعه (۵ دی) برف، کولاک و همینطور سقوط بهمن در ارتفاعات شمال پایتخت که ۱۲ کوهنورد را به کام مرگ کشاند، اظهار داشت: به محض وقوع حادثه، تیم‌های عملیاتی هلال‌احمر شامل تیم واکنش سریع استان تهران و امدادگران شعبه شمیرانات به مناطق اعلام شده اعزام شدند که پس از ۳ روز عملیات جست‌وجو و نجات پیکر ۸ کوهنوردان پیدا شد که در مجموع با کشف اجساد ۱۲ نفر در ارتفاعات شمال تهران پایان عملیات یکشنبه ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه اعلام شد.

عملیات جست‌وجو در توچال
وی افزود: در این حادثه ۱۴ نفر نجات یافته و تعدادی از گم‌شده‌ها که خانواده‌هایشان از طریق شماره ۱۱۲ به جمعیت هلال‌احمر استان تهران اعلام مفقودی کرده بودند هم پیدا شده و به خانه برگشتند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران خاطرنشان کرد: ۱۰۰ نیروی عملیاتی در قالب ۲۰ تیم کار جست‌وجو و نجات کوهنوردان را انجام دادند و تیم امداد هوایی هم با یک فروند بالگرد و انجام ۹ سورتی پرواز، تکمیل کننده عملیات جست‌وجو و نجات در ارتفاعات شمال تهران بود.

شمیرانات دارای ۵ پایگاه امداد و نجات در گردنه قوچک (ورودی لواسانات و رودبار قصران)، دربند، کلکچال، شیرپلا و نمایشگاه بین المللی است.
شهروندان در صورت وقوع حادثه می‌توانند با شماره تماس ۱۱۲ جمعیت هلال احمر ارتباط برقرار کنند.

شمیرانات با آب و هوایی کوهستانی متشکل از شهر شمیران (منطقه یک و شمال و شرق منطقه دو تهران) و دو بخش لواسانات و رودبار قصران در شمال و شمال شرقی پایتخت واقع شده؛ این شهرستان دارای کوه‌ها، روددره ها و محل عبور رودخانه جاجرود به سد لتیان و به همین علت در تمامی فصول با استقبال چشمگیر گردشگران و کوهنوردان مواجه است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا