کاشت ۵۰ هزار اصله نهال در شمیرانات

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شمیرانات اعلام کرد: در هفته منابع طبیعی ۵۰ هزار اصله نهال در این شهرستان کاشته می‌شود که ۴۵ هزار اصله توسط پیمانکار و پنج هزار اصله توسط شهروندان انجام می‌شود.

به گزارش شمیرانات خبر به نقل از ایرنا، جمشید جویباری اظهار داشت: درختکاری در این شهرستان به صورت متمرکز روز چهارشنبه (۱۸ اسفند) با جنگل‌کاری ۱۲۸ هکتار از اراضی ملی حاجی آباد از توابع بخش رودبار قصران انجام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: جاده سلامت فشم و محدوده مزار شهدای گمنام بیرق الحسین (ع) زردبند نیز با همکاری شهرداری‌های لواسان و اوشان، فشم، میگون طی این هفته درخت‌کاری می‌شود.

به گفته رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شمیرانات، نهال‌های مذکور شامل داغ‌داغان، ارغوان و گونه‌های وحشی (به سبب مقاومت بالا در تغییرات شرایط جوی منطقه) هستند.

جویباری افزود: کاشت دوباره درخت (واکاری) در جاده تلو (مسیر دسترسی تهران – لواسان) نیز توسط پیمانکار در هفته جاری آغاز می‌شود.

شهرستان شمیرانات با ۱۲۸ هزار هکتار مساحت دارای ۱۱۵ هزار هکتار اراضی ملی است؛ همچنین ۲۵ هزار هکتار از ۷۰ هزار هکتار دشت لار تحت مدیریت منابع طبیعی شمیرانات قرار دارد که در مجموع زمین‌های ملی این شهرستان را به ۱۴۰ هزار هکتار می‌رساند.

شمیرانات با آب و هوایی کوهستانی و طبیعتی بکر، متشکل از شهر شمیران (منطقه یک، شمال و شرق منطقه ۲ تهران) و ۲ بخش لواسانات و رودبار قصران در شمال و شمال شرقی پایتخت واقع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا