کمیته امداد شمیرانات ۶۵۰۰ بسته معیشتی توزیع کرد

بنا بر اعلام روسای کمیته امداد امام خمینی (ره) شمیران، لواسانات و رودبار قصران، از ابتدای سال جاری تاکنون حدود ۶ هزار ۵۰۰ بسته معیشتی میان نیازمندان منطقه و برخی مناطق محروم استان تهران توزیع شد.

به گزارش شمیرانات خبر به نقل از ایرنا، رئیس کمیته امداد امام (ره) شمیران و منطقه سه تهران اظهار داشت: در این بازه زمانی پنج هزار و ۸۲۱ سبد کالا معیشتی با اعتبار چهار میلیارد و ۴۰۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان نیز به خانواده‌های کمتر برخوردار شمیران و مناطق کمتر برخوردار استان تهران اهدا شد.

جهاندار آقامحسنی خاطرنشان کرد: در طرح اطعام مهدوی ماه مبارک رمضان نیز ۶۰ هزار و ۵۴۹ پرس غذای گرم به ارزش سه میلیارد و ۷۲۴ میلیون و ۲۴۵ هزار تومان و ۱۴ هزار و ۳۵۰ پک افطاری ساده به ارزش ۴۶۸ میلیون تومان با همکاری مراکز نیکوکاری، خیران و حامیان این اداره توزیع شد.

به گفته این مسئول، آمار وجوهات فطریه و کفاره جمع‌آوری شده در پایگاه‌ها و واریزی به حساب‌ کمیته نیز به ۱۷۶ میلیون و ۶۴۵ هزار تومان می‌رسد.

رئیس کمیته امداد لواسانات و رودبار قصران نیز در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: از ابتدای سال تاکنون ۶۴۷ بسته معیشتی نیز مجموعاً به مبلغ ۳۸۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برای قشرهای ضعیف تحت پوشش تامین شده است.

شهرام رنجبر افزود: ۲۵ هزار و ۸۰۴ پرس غذای گرم به ارزش یک میلیارد و ۴۵۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، و ۱۴ هزار و ۲۷۰ افطاری ساده به ارزش ۴۰۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان در ماه مبارک رمضان میان نیازمندان توزیع شد.

وی خاطرنشان کرد: طی ۲ روز جمع‌آوری فطریه و کفاره در پایگاه‌های منطقه، ۲۵ میلیون و ۵۱۸ هزار تومان فطریه عام، ۳ میلیون و ۳۲۰ هزار تومان فطریه سادات، ۹ میلیون و ۸۵۵ هزار تومان کفاره غیرعمد، و ۴۷ میلیون و ۴۴۳ هزار تومان توسط دستگاه‌های پوز از شهروندان دریافت شده است.

براساس این گزارش، ۳۸۲ خانواده تحت حمایت کمیته امداد شمیران و منطقه سه تهران هستند که از این تعداد ۵۶ خانواده دارای بیماری صعب العلاج که از خدمات حمایتی این نهاد بهره‌مند می‌شوند و همچنین ۱۱۰ دانش‌آموز و دانشجو تحت پوشش این اداره هستند.

همچنین از جمعیت ۴۷ هزار نفری لواسانات و رودبار قصران، ۴۰۰ خانوار، ۷۸ بیمار سخت درمان و ۸۳ نفر از طرح ایتام و محسنین زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) منطقه هستند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا