فرماندار : گردشگری اولویت سند توسعه شهرستان شمیرانات است

فرماندار شمیرانات گفت: اولویت این شهرستان در سند توسعه، گردشگری است و بی‌شک در این حوزه از ظرفیت‌های بی‌نظیر و کم‌نظیری برخوردار هستیم، لذا طی یک‌ سال اخیر یکی از اولویت‌های مجموعه فرمانداری تمرکز بر این مهم بوده است.

به گزارش پایگاه خبری شمیرانات خبر به نقل از ایرنا، مجتبی ذاکریان روز دوشنبه در جمع سرمایه‌گذاران، مدیران و نمایندگان هتل‌های شهرستان شهرستان شمیرانات، به بررسی مسائل و گفت‌ و گو با این صنف تاثیرگذار در صنعت گردشگری پرداخت و و به رفع موانع و همکاری بیش از پیش شهرداری‌ها و امور مالیاتی و راهکارهای مواجهه با چالش‌های فرهنگی و تامین نیروی انسانی تاکید کرد.

این مسئول با اشاره به اهمیت موضوع گردشگری از جهات مختلف برای شمیرانات بر لزوم شبکه‌سازی و هماهنگی مجموعه‌های خدمات‌رسان در این حوزه از جمله هتل‌داران و آگاهی از ظرفیت یکدیگر تاکید کرد و افزود: تدوین برنامه‌ای جامع برای توسعه گردشگری که با شناسایی ظرفیت‌ها، محدودیت‌ها و آسیب‌ها آغاز می‌شود، در دستور کار قرار دارد.

فرماندار: گردشگری اولویت سند توسعه شهرستان شمیرانات است

وی همچنین ژئوپارک را یکی از اقداماتی دانست که به معرفی، سازمان‌دهی، درگیر شدن مجموعه‌های متولی و رونق گردشگری به عنوان یک صنعت در شمیرانات، کمک شایانی خواهد کرد.

ذاکریان خاطرنشان کرد: یکی از مواردی که البته در زمره برنامه‌های زمان‌بر حوزه گردشگری در حال پیگیری‌ هستیم، مساله ژئوپارک است.

این مسئول ادامه داد: بی‌شک در راستای مقابله با تهدید دشمن در حوزه عفاف و حجاب، ابتدا مجموعه‌های دولتی و سپس مجموعه‌های مرتبطی که مجوزات خود را از مراکز دولتی و طبق قانون دریافت می‌کنند، موظف به رعایت و صیانت از عفاف و حجاب هستند و بایستی در این زمینه با تکریم و اقناع‌سازی فعال باشند.

فرماندار شمیرانات همچنین با اشاره به فرامین رهبر معظم انقلاب نسبت به کاهش تصدی‌گری دولت، یادآور شد: شعار دولت سیزدهم دولت مردمی است و در همین‌ راستا تلاش کرده‌ایم مسائل و مشکلات را به جای تصمیم‌گیری در اتاق‌های در بسته از محلات و جمع صنوف مختلف احصاء کنیم، همچنین پایبند هستیم تا تصمیم‌گیری را نیز در همین سطح و با اظهار نظر معتمدان محلات و اقشار مختلف به نتیجه برسانیم.
وی ضمن استقبال از راهکارهای پیشنهادی نمایندگان صنف هتل‌داران شهرستان برای پیگیری برخی مواردی که در راستای تکمیل و توسعه پروژه‌ها با موانع اداری مواجه شده‌اند قول مساعد داد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا