گیت آرامستان «تپه سرخه» لواسان برداشته شد

امام جمعه لواسان از بازگشایی گیت آرامستان «تپه سرخه» خبر داد.

به گزارش شمیرانات خبر به نقل از مهر، حجت الاسلام سید سعید لواسانی ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران از بازگشایی گیت آرامستان «تپه سرخه» خبر داد و اظهار داشت: گیت آرامستان تپه سرخه (محله نجارکلا) ظهر امروز با تلاش مسئولان منطقه و هماهنگی قضائی تهران، با حکم رئیس حوزه قضائی بخش توسط عوامل شهرداری با حضور نیروی انتظامی برداشته شد.

وی افزود: عدالت علوی بسی بزرگ‌تر از آن است که تاکنون انجام شده است و الحمدالله یکی از جلوه‌های عدالت در لواسان رخ نمود و بخشی از اراضی معروف به تپه سرخه به بیت‌المال بازگشت.

امام جمعه لواسان در توضیح این مساله تشریح کرد: ۲۷ هکتار زمین با ۱۰ گرم نبات مصالحه شده بود و هیچکس این خلاف بین را ندید! جالب اینکه این مصالحه در اراضی ملی بود! یعنی زمین دولتی بین دو نفر با ۱۰ گرم نبات، مورد مصالحه قرار گرفت.

وی تاکید کرد: مسئولان مربوطه در لواسان بویژه حوزه قضائی منطقه باید با قاطعیت راه مردم را باز کنند تا بتوانتد با خیال آسوده راهی زیارت اهل قبور شوند.

لواسانی ابراز کرد: اشتباه نکرده‌اند که گفته‌اند دو قبرستان است که راهشان را بسته‌اند، آن هم قبرستان بقیع و تپه سرخه لواسان است.

امام جمعه لواسان در ۲۴ تیرماه نیز با توجه به اینکه دیوان عالی کشور دو دادنامه مربوط به اراضی تپه سرخه که خلاف بیّن مقررات شرع و قانون بوده را ابطال کرده است، گفت: لواسان یکی دیگر از قله‌های عدالت را فتح کرد.

امام جمعه لواسان اعلام کرد: از مسئولان امنیتی خواسته‌ام که ورود جدی داشته باشند و با ریشه‌یابی تخلفات راه آن را ببندند؛ آن‌ها قول داده‌اند و ما منتظر هستیم. یقیناً با همراهی آنان با مردم و قوه قضائیه گام‌های مثبتی در راستای برقراری عدالت و مبارزه با فساد برداشته خواهد شد.

آرامستان محله نجارکلا مشهور به تپه سرخه چند ماهی بود توسط افرادی که ادعای مالکیت خصوصی بر اراضی آن منطقه را دارند تصرف شده و با نگهبان و گیت راه را بر اهالی چه بخواهند جسدی را دفن کنند، چه بر سر مزار درگذشتگان فاتحه‌ای نثار کنند، بسته بودند که بررسی و رسیدگی به این پرونده در اولویت کاری مسئولان شمیرانات قرار گرفت و امروز این این گیت باز شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا