۶۳ هزار هکتار از اراضی ملی شمال تهران اصلاح مهندسی شد

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شمیرانات اعلام کرد: با انجام شدن اصلاح هندسی نقشه‌های ثبتی ۶۳ هزار هکتار از اراضی ملی این شهرستان و تأیید در کمیته فنی ممیزی، این میزان اراضی ملی در مسیر کاداستری شدن قرار گرفت.

به گزارش شمیرانات خبر، حسن شکری روز شنبه با اعلام این مطلب افزود: اجرای طرح کاداستر و صدور اسناد تک برگ دارای فرآیندی است که مهم ترین مرحله آن اصلاح هندسی نقشه‌های ثبتی است.

وی ادامه داد: برای ۲۲ هزار هکتار از این اراضی ملی اسناد تک‌برگ کاداستری صادر شده و برای مابقی این اراضی اقدامات لازم برای صدور اسناد تک‌برگ در حال انجام است.

این مسئول منابع طبیعی شهرستان شمیرانات با اشاره به اینکه این شهرستان دارای ۱۴۰ هزار هکتار عرصه های ملی است، اظهار داشت: تاکنون تثبیت مالکیت و صدور اسناد دفترچه‌ای برای بیش از ۹۰ درصد اراضی ملی این شهرستان صادر شده اما در راستای قانون جامع کاداستر تمامی اراضی ملی چه اراضی که تا کنون تثبیت مالکیت بر روی آنها انجام نشده‌است و چه اراضی که دارای اسناد دفترچه ای هستند باید زیر پوشش طرح کاداستر قرار گرفته و دارای اسناد تک‌برگ شوند.

وی اجرای طرح کاداستر را عاملی مهم در کاهش پدیده زمین خواری دانست و تأکید کرد: از آنجایی که اراضی ملی شهرستان شمیرانات حساس بوده و از ارزش افزوده بالایی برخوردار هستند، از این رو با اجرای این طرح گام مهمی در تثبیت حقوق و مالکیت دولت در اراضی ملی برداشته می‌شود و از سوء استفاده‌های احتمالی از این اراضی کاسته خواهد شد.

شهرستان شمیرانات متشکل از شهر شمیران (منطقه یک، شمال و شرق منطقه ۲ تهران) و دو بخش لواسانات رودبار قصران با جمعیتی افزون بر ۶۰۰ هزار نفر در شمال و شمال شرقی تهران قرار دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا