۱۷ ساخت و ساز غیرمجاز در شمیرانات تخریب شد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شمیرانات گفت: روز گذشته (یکشنبه۱۷ مورد ساخت وساز غیرمجاز در روستاهای راحت آباد و امامه از توابع بخش لواسانات و رودبار قصرانشهرستان تخریب شد.

به گزارش شمیرانات خبر، مسعود ایلکا تشریح کرد: در راستای اجرای تبصره۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی طبق دستور رئیس حوزه قضائی لواسانات و رودبار قصران با تخریب این ساخت و سازهای غیرمجاز، ۷ هکتار از اراضی کشاورزیشمیرانات آزادسازی شد.

وی اظهار داشت: تخریب‌های صورت گرفته شامل ویلا نیمه کاره، فنس کشی و دیوار کشی بوده است.

این مقام مسئول تصریح کرد۱۰ مورد از ساخت و سازهای غیرمجاز در راحت آباد و ۷ مورد در امامه به انجام رسید.

مدیر جهاد کشاورزی شمیرانات اذعان داشت: این شهرستان به عنوان ریه تنفسی شهر تهران محسوب شده و سد لتیان آن بخش اعظمی از آب شرب این شهر را تأمین می‌کند لذا جهادکشاورزی اهتمام ویژه‌ای در پیشگیری و برخورد قانونی با هرگونه ساخت و ساز غیرمجاز دارد.

ایلکا خطاب به متقاضیان تغییر کاربری اراضی کشاورزی شهرستان تاکید کرد: قبل از هرگونهساخت و ساز در حریم و خارج از بافت روستا نسبت به اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح اقدام کنند.

به گفته وی از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۹ مورد ساخت و ساز غیرمجاز در سطح شهرستانتخریب شده است.

شهرستان شمیرانات با آب و هوایی کوهستانی متشکل از شهر شمیران (منطقه یک، بخش اعظمی از منطقه سه و شمال و شرق منطقه دو تهران) و دو بخش لواسانات و رودبار قصران دارای هفتهزار و ۱۰۰ هکتار زمین کشاورزی در شمال و شمال شرقی تهران واقع شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا