جاده های روستایی شمیرانات با مجوز وزارت راه ایمن سازی می شود

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: با توجه به لزوم اجرای عملیات عمرانی در برخیجاده‌های روستایی شهرستان شمیرانات و کمبود اعتبارات راهداری، مجوز لازم برای ایمن سازی این مسیرها به دهیاری‌های داوطلب داده خواهد شد.

به گزارش  شمیرانات خبر، عبدالهاشم حسن نیا شامگاه چهارشنبه در جلسه بررسی مشکلاتراه‌های شمیرانات و اتخاذ راهکارهای اصلاح وضعیت جاری که پیرو بازدید وپیگیری‌های سید فرید موسوی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: ایمن سازی و زیباسازی جاده‌های لواسانات و رودبار قصران با عنایت به اعلام آمادگی دهیاری‌های تابع به زودی کلید می‌خورد.

وی با بیان اینکه تمهیداتی جهت تخصیص اعتبار برای اجاره ماشین آلات راهداری نیز با فوریت اتخاذ خواهد شد، افزود: توسعه و تعریض راه‌ها، ایجاد روشنایی، تبدیل نیوجرسی‌ها به بلوار و … از مهم‌ترین طرح‌های اجرایی در جاده‌هایروستایی شمیرانات خواهد بود.

نماینده مجلس: شمیرانات از محروم ترین مناطق کشور است

فرید موسوی، نماینده مردم تهران در مجلس نیز در ادامه این جلسه افزود: برخی از مناطق شهرستان شمیرانات از حداقل امکانات محروم هستند و در بخش مسکن و کشاورزی برنامه ریزی های مناسبی انجام نشده است و این توسعه با تصورات غلط که تمام شهروندان شمیرانات ویلا نشین و مرفه هستند. همخوانی ندارد.

وی تصریح کرد: این دیدگاه غلط به شمیرانات منجر به تبعات منفی در راستای حل مشکلات این شهرستان شده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس ناایمن بودن راه های مواصلاتی و نحوه نگهداری را از مشکلات اساسی این منطقه دانست و گفت: تدبیر و توجه به این مسیرها در توان امکانات راهداری استان نیست، بنابراین درخواست ما برای مرتفع سازی مشکلات موجود، ایجاد همکاری میان این سازمان با شوراها و دهیاری شهرستان است.

در پایان این جلسه مقرر شد طی نشستی تخصصی و بررسی های فنی از سوی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران با فرمانداری و بخشداری های شمیرانات، ظرف دو هفته آینده صورت جلسه ای جهت اخذ مجوز نهایی به معاون وزیر و ریاست سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور منعکس شود.

مسیرهای لواسان بزرگ به لواسان کوچک، جاده جنگل لواسانات و محور کمرخانی فشم از مهم ترین مسیرهای خطرناک و رانشی این شهرستان به شمار می رود.

شهرستان شمیرانات با آب و هوایی کوهستانی متشکل از شهر شمیران (منطقه یک، شمال و شرق منطقه دو و بخش اعظمی از منطقه سه تهران) و دو بخش لواسانات و رودبار قصران با جمعیتی افزون بر ۶۰۰ هزار نفر در شمال و شمال شرقی پایتخت واقع شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا