۴ میلیارد تومان تخلف اصناف شمیرانات در طرح نوروزی ثبت شد

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شمیرانات گفت: بنا بر گزارش بازرسی طرح نوروزی (از اول بهمن ۹۷ تا ۱۶ فروردین ۹۸) ۵۴۶ تخلف از اصناف این شهرستان به ارزش ۴ میلیارد و ۴۲ میلیون تومان به تعزیرات حكومتی ارجاع شد.

به گزارش شمیرانات خبر، سید علی میر موسوی بیان داشت: طرح تشدید بازرسی، نظارت و تنظیم بازار شهرستان برای نوروز ۱۳۹۸ با هدف كنترل و جلوگیری از افزایش قیمت ها در دو بخش خدمات ( حمل و نقل درون شهری و برون شهری، هتل ها و مهمانپذیری ها، تورهای مسافرتی، قالیشویی و خشكشویی و …) و بخش كالا ( پوشاك، قنادی، آجیل و خشكبار، میوه و …) همه روزه در دو شیفت به انجام رسید.

وی اعلام كرد: طی مدت مذكور ۵۵۹ مورد گزارش مردمی نیز از تخلف واحدهای صنفی شمیرانات از طریق سامانه ۱۲۴ (دریافت انتقادات و پیشنهادات اصناف) ثبت و پیگیری شد.

این مقام مسئول با اشاره به مصوبات ستاد تنظیم بازار شمیرانات اعلام كرد: ۱۰۰ واحد صنفی منتخب از اتحادیه های پوشاك، كیف و كفش، خرازی و مواد غذایی تحت عنوان فروش فوق العاده كالاهای خود را ۱۰ تا ۱۵ درصد پائین تر از قیمت فروش عرضه كردند.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شمیرانات با اشاره به مصوبات ستاد تنظیم بازار اظهار داشت: ۱۹۶ هزار و ۶۸۰ كیلوگرم پرتقال و ۱۵۹ هزار و ۸۸۵ كیلوگرم سیب در سطح شهرستان توزیع شد.

وی همچنین از توزیع ۶۵ تن شكر و ۷۰ تن برنج خانوار و ۳۳ تن شكر برای قنادان و ۸۹ تن گوشت قرمز منجمد برای رستوران داران و اغذیه فروشان نیز در این ایام خبر داد.

شهرستان شمیرانات متشكل از شهر شمیران و دو بخش لواسانات و رودبار قصران با جمعیتی افزون بر ۶۰۰ هزار نفر در شمال و شمال تهران واقع شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا