تعاونی توسعه و عمران شمیرانات افتتاح می شود

کارشناس اقتصادی فرمانداری شمیرانات اعلام کرد: شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان با هدف مشارکت عموم مردم ساکن در طرح های درآمدزای شهرستان تا سه ماه آینده آغاز به کار می کند.

به گزارش شمیرانات خبر، کامران اقتصاد نیا گفت: بنا بر توافق وزارت کشور و وزارت رفاه، کار و تعاون اجتماعی، شرکت های تعاونی توسعه و عمران شهرستان ها به صورت انحصاری با محوریت فرمانداری ها به مرحله اجرا رسیده و در شمیرانات در مرحله عضوگیری هستیم.

وی گفت: پیش بینی می شود تا ۳ ماه آینده این تعاونی در شهرستان شمیرانات آغاز به کار کند.

این مقام مسئول در خصوص اهداف و مزایای این تعاونی ها به مشارکت عموم مردم ساکن شهرستان در طرح های درآمدزا شهرستان اشاره کرد و افزود: شرکت مذکور به صورت مادر تخصصی و هلدینگ فعالیت دارد و می تواند در کلیه امور اقتصادی شهرستان مشارکت کند.

اقتصاد نیا تأکید کرد: شرکت‌های تعاونی توسعه و عمران بهترین ابزاری هستند که مردم می‌توانند از طریق آنها در طرح‌های اقتصادی دولت مشارکت کنند.

کارشناس اقتصادی فرمانداری شمیرانات افزود: پس از هیئت مؤسس که از مسئولان دولتی تشکیل می‌شود، هیئت مدیره انتخاب خواهند شد؛ اعضای هیئتمدیره نباید کارمند دولت باشند.

اقتصاد نیا با اشاره به شرایط عضویت در تعاونی مذکور گفت: متقاضی باید متولد، ساکن یا شاغل در شهرستان باشد.

وی خاطرنشان کرد: عضویت در این شرکت تعاونی مانع از عضویت در تعاونی‌هایدیگر نیست.

شهرستان شمیرانات متشکل از شهر شمیران (منطقه یک، بخش اعظمی از منطقهسه، شمال و شرق منطقه دو تهران) و دو بخش لواسانات و رودبار قصران با جمعیتی افزون بر ۶۰۰ هزار نفر در شمال و شمال شرقی تهران واقع شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا